Emre modeli

Mersin’den Kayseri’ye getirilen Emre Demir buradan Barcelona’ya seçmelere gitmişti. Seçmelerde beğenilen genç ismin için Barcelona’nın sporcuyu 18 yaşından küçük olduğu için başka şekilde Katalanlara götürmesi bekleniyor. Emre inşallah oraya gider ve inşallah gururumuz olur.

Seneler sonra alt yapıdan tek bir isim çıktı oda Emre.  Burada Emre’nin başarısı göz ardı edilemez ama alt yapıda sorun var bu da göz ardı edilemez. Altınordu gibi, Keçiörengücü gibi kulüplerin ilimizden bulup alt yapılarına katmalarına rağmen bizim takımlarımızın bunu başaramamasının sonucu araştırılmalı.  Alt yapı sadece olması gerektiği için olmamalı. Kadir Has Stadyumuna maç izlemeye gelen çocuk bilmeli ki o sahada bulunan takımdaki bir sporcu kendi gibi sokakta oynarken çok çalıştı ve oraya kadar yükseldi. Belsin’de, İldem’de, Talas’ta sokak oynayan çocuk oraya yükselmenin hayal olmadığını görmeli.  Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle davet veren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan yaptığı konuşmada çocukların küçük yaşlarda spor ve kültüre yönlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Ne güzel bir tespit. İnşallah bunun için gerek kamu kurumları gerek çocukların aileleri dikkate alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.