“EN ‘SAĞLAM’ TRANSFERİMİZ PERFORMANSIMIZ”

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Bizim bu sezonki gerçek transferlerimiz, geride kalan sezon performans alamadığımız oyuncular olacak’ dedi.

Kayserispor, sezon hazırlıklarına Kadir Has Kulüp Tesisleri’nde yaptığı antrenman ile başlamıştı. Temsilcimiz, hazırlıklarını 9 Temmuz’da Erzurum’a gidecek.

Antrenman sonrası açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, takımın durumu ve transfer çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Sağlam, “Çalışmalarımız çok güzel gidiyor, arkadaşlarımız da yavaş yavaş aramıza katılıyor. Allah kaza bela vermezse Milli Takım’da, yoğun dönem geçirdikleri için fazladan izin verdiğimiz arkadaşlarımız da aramıza katıldığında, mevcut kadromuzda ki bütün oyuncularımızla antrenmanlara devam ediyor olacağız. Burada çok güzel bir ortam var. Şehirde ki havayı teneffüs ediyoruz, taraftarlarımızın şu anda çok mutlu olduğunu biliyoruz, kulüp içerisinde şu anda çok güzel bir ortam var. Bu beni çok mutlu ediyor ve bu ortam takımada sirayet etmiş durumda. Özellikle geçen sezonun son bölümünde takımla beraber olamayan ya da çeşitli sebeplerden takımda uzaklaşmış arkadaşlarımızın şimdi burada çok üst düzey motivasyonla, çok üst düzey sorumluluk almış durumda antrenmanlara başlayıp devam etmeleri beni çok mutlu ediyor. Bu şu demektir,  taraftarlarımız transfer istiyor ya, biz o transferleri şu anda kendi içimizde yaptık. Somut bir şekilde isim verecek olursam; Cihan, Espinoza, Varela, Kravets, Kucher gibi birkaç daha isim sayabilirim ancak özellikle bu arkadaşlarımız hem zamanında geldiler, bizim onlara söylediğimiz gün ve saatte takımla antrenmana başladılar. Sakatlıktan kurtulup takımla beraber çok üst düzey motivasyonla ve olayı sahiplenmiş bir şekilde antrenmanlarına devam etmiş olmaları demek, bizim geçtiğimiz sezon çok büyük beklenti içerisinde olup da faydalanmadığımız bu oyuncu arkadaşlarımızla önümüzdeki sezon içerisinde faydalanacağımız anlamına geliyor. Bu da çok büyük paralar verilerek yapılması istenen transferlerden bence daha önemli transferler olarak görülüyor.  Bu beni mutlu ediyor. Tabi ki bunun yanında eksik bulduğumuz bölgelere transfer çalışmalarımız devam ediyor.  Bundan sonra ki süreçte bizim takıma değer katacak bu durumu, taraftarlarımızın ve Kayserispor’u sevenlerin de göz ardı etmemesini istiyorum. Mendes’ in aramızdan ayrılması bizi de çok üzdü ama profesyonelliğin içerisinde bunlar var. Şunu da belirtmek istiyorum ki o mevkide Deniz Türüç gibi bir isim var. O da Kayserispor’da devam etmekten çok mutlu.  Buraya geldiği zaman olayı sahiplenmiş bir şeklide, üst düzey motivasyonla diğer arkadaşlarımızla beraber, geçtiğimiz sezonun başında göstermiş olduğu performans ile sezona başlayacak. Bilal orada çok önemli bir oyuncu ki antrenmanlarda da farkını hissettiriyor. Kenar oyuncusu olarak Varela’nın bu sezona damga vuracağını düşünüyorum. Bir şeyleri isterken, bizim onlara verdiğimiz camiaya, taraftara verdiğimiz mesajlar çok önemli. Dışarıdan çok iyi transferler yaptık, takımımıza çok iyi transferler kattık ama bizim esas transferlerimiz bu sezon takımın içerisinden olacak” dedi. -HABER MERKEZİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.