ERCİYES’İN ZİRVESİ İÇİN 23’NCÜ BULUŞMA

23’üncü Erciyes Dağı Zirve Tırmanışı için ülkenin birçok şehrinden gelen dağcılar Erciyes Sütdonduran yaylasında buluştu.

Hacılar Arama Kurtarma Havacılık Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (HADAK) tarafından organize edilen ve bu yıl 23’üncüsü düzenlenen zirve tırmanışı için 45 dağcı ve doğa ile baş başa iki gün geçirmek isteyen yüzlerce doğa tutkunu, 2700 metre rakımlı sütdonduran yaylasında biraraya geldi.

23’üncü Erciyes Zirve Tırmanışı ve Sütdonduran kampına İlçe Jandarma Komutanı Muhittin Doğan, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şeref Özdemir, Akparti Hacılar İlçe Başkanı Hüdai Barut, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Erdal Yücel, Hacılar Belediye Meclis Üyeleri, İşadamları ve doğasever vatandaşlar katıldı.

Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici törende yaptığı konuşmada, 2016-2017 sezonunda birçok faaliyet ve etkinlik gerçekleştirdiklerini, özellikle kayak sporunda sporcuların yine yüz akı olduklarını söyledi.

HADAK Kulübü sporcu kardeşlerimi canı gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum diyen Başkan Ekici, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Geçtiğimiz yıl üzücü bir olayda hayatını kaybeden kayak branşında başarılı olan sporcumuz Gökdeniz Süngülü kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Bu yıl 23’üncüsünü düzenlediğimiz Erciyes Zirve Tırmanışı ve Sütdonduran Kampımıza en iyi şekilde hazırlandık. Erciyes Dağının zirvesine çıkmak için gelen sporcularımızın yanısıra kampa katılmak için Sütdonduran yaylasına gelen doğasever vatandaşlarımızı da misafir etmekten mutluluk duymaktayız.Geleneksel olarak düzenlediğimiz bu organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen herkese ve desteklerini esirgemeyen işadamlarımızaayrı ayrı teşekkür ediyorum. Her yıl kendimizi geliştirdiğimiz bu tür faaliyet ve organizasyonlarla hem kulübümüz hem de Hacılar ilçemizin adını en iyi şekilde duyurmaya devam edeceğiz.”

Açılış töreninin ardından zirve tırmanışına katılacak sporcular ile teknik toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Türkiye Dağcılık Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Ahmet Duran tarafından Erciyes dağı, tırmanış rotası ve uyulması gereken kurallar hakkında sporculara bilgiler verildi.

Erciyes Dağının zirvesine çıkmak için sütdonduran yayılasında buluşan dağcılar gece saat 03.00’de Hacılar Belediye Başkanı ve Hadak Başkanı Doğan Ekici tarafından uğurlandı.

31 dağcının zirve tırmanışı gerçekleştirdiği, Erciyes Zirve Tırmanışı ve Sütdonduran Kampı başarıyla tamamlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.