Erciyes’te kayak sezonu hafta sonu açılıyor

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Dağı’nda kayak sezonu hafta sonu açılıyor.
Erciyes’te geçtiğimiz günlerde yağan kar yağışı ve suni karlama ile beraber hafta sonu kayak sezonu açılıyor. Hafta sonunda ciddi bir oranda yoğunluk beklediklerini kaydeden Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, birkaç gün içerisinde pistlerin hazır hale geleceğini belirtti. Cıngı, “Erciyes’te son durum çok şükür gayet iyi gidiyor. Tabi ki geçtiğimiz günlerde ülkemizi etkisi altına alan kar yağışı Erciyes’te etrafı beyaza bürüdü ama bizim istediğimiz şekilde pistleri oluşturabileceğimiz miktarda kar yağışı olmadı. O yüzden Allah’a çok şükür ülkenin en gelişmiş suni karlama sistemine sahip bir kayak merkezi olarak biz de sıcaklığın eksi 4’e düşmesiyle beraber kendi sistemlerimizi kullanarak kar üretme faaliyetine başlamıştık. Pistlerde gördüğünüz karların birçoğu suni kardır. Kendi makinelerimiz tarafından üretilmiş kardır. Bizim kar makinelerimiz üretim yaparak karı oluşturuyor ve akabinde de kar biraz donduktan sonra kar ezme makinelerimiz bu yığıntıları piste dağıtmak suretiyle pistlerimizi oluşturuyorlar. Birkaç gün içerisinde pistlerimiz hazır hale gelir. Özellikle Tekir ve Hacılar pistlerimizde çok yoğun karlama yapılıyor. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde kayak severlerin pistlerimizi kullanabilecek seviyeye getiririz. Hafta sonunda da ciddi bir yoğunluk bekliyoruz. Tüm Türkiye’den kayak severler Erciyes’te sezonun açılmasını dört gözle bekliyorlar” ifadelerini kullandı.
Erciyes’te kayak bileti fiyatlarının diğer kayak merkezlerine göre ucuz olduğunu kaydeden Cıngı, “Türkiye’nin en yakın kayak merkezi Erciyes’ diye bir sloganımız var. Çünkü İstanbul’dan ve İzmir’den 1 saatlik konforlu bir yolculukla havaalanına ulaşıyorsunuz. Özellikle İstanbul’dan hem Anadolu hem Avrupa yakasından günlük 20 sefer var. Hem ekonomik şartlarla hem de konforlu bir yolculuk ile Kayseri’ye geliyorsunuz. Havaalanından sonrada Büyükşehir Belediyemizin ve Karayollarının açmış olduğu muhteşem bir yol ile vatandaşlarımız Erciyes’e ulaşıyor. Erciyes’i gayet yoğun talep ediyorlar. Bunun yanında Erciyes’teki kayak bileti fiyatlarının diğer kayak merkezlerine bakarak ucuzdur. Hem Erciyes’teki ve şehir merkezindeki konaklama yerlerinin rahatlığı ve cazipliği hem de dağ üzerinde yeme içme maliyetlerinin düşüklüğü sebebiyle Erciyes tün Türkiye’de yoğunlukla talep edilen kayak merkezlerinin başında geliyor. İnşallah bu yılda bereketli ve yağışlı bir sezon geçirir, vatandaşımıza, halkımıza ve tün dünya insanlığına hak ettikleri hizmeti verme imkanına kavuşuruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.