ERÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nde mezuniyet heyecanı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nde 75 öğrenci mezuniyet heyecanı yaşadı.

Düzenlenen mezuniyet töreninde kısa bir konser verilmesinin ardından açılış konuşmasını yapan ERÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nurdan Karasu Gökçe, “Bugün fakültemizin 24. yılında 19. dönem mezunlarını uğurlamak üzere toplanmış bulunuyoruz. 1994 yılında eski rektörlük binasının bodrum katındaki derslikten bozma iki atölyede resim ve heykel bölümlerinde 5 öğretim elemanı ile eğitime başlayan fakültemiz; bugün geniş bir alana yayılan donanımlı binalarda, 5 bölüm 6 ana sanat dalında, 400’den fazla öğrenciye 75 öğretim elemanı ile eğitim-öğretim veren büyük bir kurum haline gelmiştir. Gelişen teknolojinin ve değişen Türkiye’nin hızına yetişmekten kaynaklanan bir takıma altyapı sorunlarımız olmasına rağmen, öğrencilerimize beşeri ve sosyal bilimler alanlarında çağı yakalayabilecekleri, günümüz sanat ve sanat eğitimi ortamında kendilerini ifade edebilecekleri etkin bir eğitim sunulmaktadır. Türkiye genelinde 80 adet vakıf ve devlet üniversitelerindeki güzel sanatlar fakültelerine baktığımızda öğrenim çıktıları açısından da değerlendirirsek ilk 10 fakülte arasında olduğumuzu rahatlıkla ifade edebilirim. Mezunlarımız bizim için zamanı gelince evinden ayrılan evlat gibidir. Biz büyük bir aileyiz ve burası her zaman yuvaları olarak kalacaktır” dedi.

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (ERÜ) GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ’NDE 75 ÖĞRENCİ MEZUNİYET HEYECANI YAŞADI.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan da mezun olan öğrencileri tebrik ederek, “Bizler üniversitemizde güzel sanatlar fakültesi olduğu gibi birçok fakültemizde 4-5-6 yıl eğitim veriyoruz. Ama sizler çocuklarınıza 16 yıl belki daha öncesinden emek sarf ediyorsunuz. Onlarla sevindiniz, üzüldünüz; onlarla sınava girdiniz, heyecanlandınız. Onlar da size çok güzel bir hediye sunuyorlar, emeklerinizin boşa gitmediğini, fedakarlıklarınızın karşılığını size sunuyorlar, diplomalarını arz ediyorlar” ifadelerini kullandı.
Törenin açılış konuşmalarının yapılmasının ardından dereceye girenlere plaketleri ve hediyeleri takdim edildi. Fakülteden mezun olan 75 öğrenci de diplomalarını alarak mezun olma sevincini yaşadı.-KB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.