ERÜ İİBF Fakültesi 35. Dönem mezunlarını verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde (İİBF) 5 bölüm ve 3 programda toplam 600 öğrenci mezun olma sevinci yaşadı.

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (ERÜ) İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ’NDE (İİBF) 5 BÖLÜM VE 3 PROGRAMDA TOPLAM 600 ÖĞRENCİ MEZUN OLMA SEVİNCİ YAŞADI. 

Süleyman Demirel Spor Salonu’nda düzenlenen mezuniyet töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra törenin açılış konuşmasını yapan ERÜ İİBF Dekanı Prof. Dr. Şaban Uzay mezun olan öğrencileri tebrik ederek, “Sevgili gençler, lisans eğitiminizin sonuna geldiniz. Göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı hepinizi kutluyorum. Ailelerinizle beraber biz hocalarınız sizlerle ne kadar gurur duysak azdır. Bundan sonraki süreçte kendinize güveniniz” dedi.
“Ülkenin size ihtiyacı var”
Mezuniyet töreninde konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven ise, ülkenin sayılı başarılı iktisadi ve idari bilimler fakültesinden mezun olan öğrencilere Türkiye’nin ihtiyacı olduğunu dile getirdi. Mezun olan öğrencileri tebrik eden Güven, “Gerek öğretim üyeleri gerek aileler için, en önemlisi de mezun olan öğrencilerimiz için çok mutlu ve gururlu bir gün. Ben hepsini tebrik ediyorum. Çok uzun bir yoldan geldiler, uzun yıllar emek sarf ettiler. Emeklerinin karşılığını bugün aldılar. Umarım kendileri için hayırlı olur. Türkiye’nin sayılı ve başarılı bir iktisat ve idari bilimler fakültesinden mezun oldular. Çok iyi bir eğitim aldıklarına inanıyorum. Mezun olduklarına göre de çok iyi yetiştiklerine inanıyorum. Bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Ülkenin ileriye gidebilmesi ve büyük ülkeler arasında yer alabilmesi için onlara ihtiyacı var. Bunları başarabilecek bilginin onlarda olduğuna inanıyorum. Yeter ki onlar da inansınlar ve bunun gereğini yapsınlar” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından fakültede ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere diplomaları ve hediyeleri takdim edildi. Törende 600 öğrenci mezun olma sevincini yaşadı.
Mezuniyet törenine İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, fakültenin ilk mezunlarından olan Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya da katıldı. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.