ESNAF İSYAN ETTİ, BÜYÜKŞEHİR MAĞDURİYET YOK DEDİ!

Kayseri’de fabrika servisi taşıyan servis sahipleri Kayseri Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı. Kendileri iş yapamazken yeni plakaların satış ihalesinin açılacağını iddia eden servisçiler Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile görüşmek istedi. Zaman zaman zabıtalarla karşı karşıya gelen servisçiler: “Açız, evimize ekmek götüremiyoruz. Oy zamanı kapımıza gelenler şimdi kapılara çıkmıyor” diye slogan attı.

Kayseri’de P Plakalı servislerin yetersiz olduğu ve yeniden plaka satılması için ihale açılmasını isteyen büyük firmalara karşı servisçi esnafı Kayseri Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. Esnaf Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile görüşmek istedi. Bir süre belediyenin önünde slogan atan esnaf haklarının korunmadığını dile getirdi. Esnaflardan Şaban Mortaş: “Bizler burada 3 bin esnafın hakkını savunmak için varız. Beş büyük firma, burada bizlerin haklarına giremez. Onlar beş firmaysa biz 3 bin kişiyiz. Madem bir ihtiyaç var. Belediye yeni plaka satmak yerine bizlere iş versin. Araçlarımızın yarısı kapıda duruyor. Yazıklar olsun. Oy isterken kapımızdan ayrılmayanlar şimdi bizi kapılarda bekletiyor” ifadelerini kullandı.

Belediye Meclis Salonuna davet edilen esnaf grubu ve zabıtalar arasında gerginlik yaşandı. Belediye Başkanı’nın makamına çıkmaya çalışan esnaflara zabıta ve güvenlikler müdahale etti. Polis, Büyükşehir Belediyesine geldi. Tedbir amaçlı bir çevik kuvvet otobüsü hazır bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan’ın çağrısı üzerine tekrar meclis salonuna alınan esnaflar burada Genel Sekreter Beyhan ile bir görüşme gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Minibüsçüler ve Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Yavuz Ay: “Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın tevazu ve samimiyette önder bir başkan. Kendisine güveniyoruz” diye konuştu.

Bayhan: “Özel izin belgeli araçlar, denetim mekanizması ve korsan taşımacılık olarak dile getirilen üç sorunla ilgili gerekeni yapacağız. Büyükşehir Belediyesi hiçbir zaman esnafı mağdur etmedi. Dile getirilen sorunlarla ilgili üzerimize ne düşüyorsa hakkıyla yerine getireceğiz. Denetim mekanizmamız en iyi şekilde çalışacak. Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak hiçbir esnafımızı mağdur etmedik, etmeyiz” ifadelerine yer verdi.

HABER: SALİH ZEKİ ÇETİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.