FETÖ davaları adli tatilde de devam edecek

Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen adli tatil bugün başladı. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin mahkemelerde görülen çok sanıklı davalara ise adli tatil boyunca devam edilecek.
20 Temmuz’da başlayan adli tatil 31 Ağustos 2017’te sona erecek. Adli tatil boyunca adliyelerde görev yapacak nöbetçi mahkemeler, tutuklusu olan ve acil nitelik taşıyan davaları görüşecek. Diğer davalara ise yeni adli yıla kadar ara verilecek.
FETÖ’NÜN DARBE GİRİŞİMİ DAVALARI DEVAM EDECEK
Kayseri Adalet Sarayı’ndaki 2 ve 4. Ağır Ceza Mahkemeleri’nde görülmeye başlanan ve devam eden FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin çok sanıklı davalar ise adli tatil boyunca sürecek, bazı yeni davalar da görülmeye başlanacak. Kayseri’de 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında aralarında Boydak kardeşlerin ve ünlü işadamlarının da yer aldığı 68 sanığın yargılanmasına 7 Ağustos’ta devam edilecek. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.