FETÖ imamı öğretmene 7.5 yıl hapis

Örgütün gizli iletişim ağı by lock programını kullandığı, evinde FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in vaazları çıktığı ve FETÖ oturmalarında imamlık yaptığı iddiasıyla tutuklu yargılanan sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık B.E. ve avukatı hazır bulundu.
Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen ve evinde yapılan aramada Fetullah Gülen’in vaazları çıkan eski öğretmen B.E. 185 gündür tutuklu olduğunu belirterek, “Yemin ederim suçsuzum. Toplantılarda CHP’ye oy istediğim iddiaları yalandır. Tahliyemi istiyorum” dedi.
Önceki celse dinlenen tanık O.D. ise FETÖ oturma toplantılarında sanığın dini sohbetler ettiğini, sohbetin son 10 dakikasında Fetullah Gülen’in ‘Bamteli’ adlı videosunu izlettiği ve seçim zamanında CHP’ye oy istediğini anlattı. Tanık O.D., ayrıca sohbet sonrası sanığın gönlünüzden ne geçerse diyerek himmet istediğini de söyledi.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu, sanığın suçunun sabit olduğu gerekçesiyle sanık B.E.’ye ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası vererek, tutukluluk halinin devamına karar verdi. -İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.