Genç Yeşilay Üyeleri madde bağımlılığı ile mücadele edecek

Kayseri Yeşilay Şubesi, Erciyes Üniversitesi Genç Yeşilay ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Genç Yeşilay üyeleri kahvaltıda bir araya geldi.

KAYSERİ YEŞİLAY ŞUBESİ, ERCİYES ÜNİVERSİTESİ GENÇ YEŞİLAY VE NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ GENÇ YEŞİLAY ÜYELERİ KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ.

Kayseri Yeşilay Şubesi Başkanı Ömer Faruk Çöl, öğrencilerin Akran Eğitimi aldıklarını ve bu yaşta büyük bir sorumluluk üstlendiklerini ifade etti. Başkan Çöl, toplanmalarının amacının bir motivasyon sağlamak olduğunu belirterek, ”Kayseri Yeşilay Şubesi, Nuh Naci Yazgan Genç Yeşilay ve Erciyes Genç Yeşilay olarak hep birlikte motivasyon toplantısı yapıyoruz. Bunu kahvaltı olarak tertip ettik. Sevgili öğrenci arkadaşlarımız Akran Eğitimlerini aldılar. Bu akran eğitimleri sayesinde kendi yaşıtları ve kendi arkadaşlarına bağımlılık ile mücadele konusunda onları aydınlatacaklar. Bağımlı olan, madde, tütün, alkol almış arkadaşlar var ise onları doğru mercilere yönlendireceklerdir. Türkiye Milletinin beşeri hazinesi olan muhafazasına katkıda bulunacaklar. Bu yaşta bu sorumlulukları aldıkları için teşekkür ediyorum” dedi.
Kayseri’de Yeşilay Danışmanlık Merkezinin kurulması için çalışmaların devam ettiğini belirten Kayseri Yeşilay Cemiyeti Başkanı Ömer Faruk Çöl, Kayseri’ye yakışır bir danışmanlık merkezi kazandırmak istediklerini söyledi. Başkan Çöl, “Bildiğiniz gibi bağımlılık fizyolojik, psikolojik ve sosyolojik bir sorundur. Bunun fizyolojik sorunlarını klinikler, psikolojik sorunlarını psikiyatrisler ve psikologlar, sosyolojik sorunun da Yeşilay Danışmanlık Merkezi gibi merkezler rehabilite edebiliyor. Türkiye’de bu tip danışmanlık merkezlerinin yaygınlaştırılmasını uygun buluyoruz. İnşallah önümüzde ki süreçte de Kayserimize danışmalık merkezinin kazandırılması için gerek kamu kurumları ile gerek bu konuya özen gösteren özel kuruluşlar ile temaslarımız devam ediyor. İnşallah Kayserimize Yeşilay Danışmanlık Merkezini kazandıracağı” şeklinde konuştu.
Yapılan kahvaltının ardından hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi. -iha

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.