Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmalarının İç Anadolu finali Kayseri’de yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları’nın İç Anadolu Bölge Finali Kayseri’de yapıldı.
Bakanlık tarafından gençlerin serbest zamanlarını nitelikli şekilde değerlendirilerek kişisel gelişimlerine katkı sağlamaları amacıyla Türkiye genelinde 7 bölgede yapılan yarışmaların İç Anadolu Finali Kayseri’de yapıldı. YİKOB Konferans Salonu’nda 13 ilin katıldığı yarışmalarda gençler, dereceye girmek için hünerlerini sergiledi. Yarışmalar hakkında bilgiler veren Gençlik ve Spor Bakanlığı Merkez Uzmanı İsmail Çakıroğlu, “Kayseri’de Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen Kültür Sanat Yarışmaları’nın 4. Bölge Finalini tamamlamaktayız. 13 ilimizle beraber icra ediyoruz. Tiyatro vatan sevgisi temalı, şiir anne baba sevgisi temalı, Türk müziği ve bilgi yarışmamız olmak üzere yarışmalarımız 4 kategoride gerçekleşmektedir. Amacımız gençlerimizin serbest zamanlarını nitelikli bir şekilde değerlendirilerek kişisel gelişimlerine katkı sağlamalarını hedeflemekteyiz” dedi.
Çakıroğlu ayrıca dereceye girerek ödül alan gençlerin yurt dışı kültür gezisi ile ödüllendirildiğini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.