Gönüllü Kuruluşlar Kasım ayı toplantısı yapıldı

Gönüllü Kültür Kuruluşlarının Diyanet Vakfının Talas Eğitim Merkezinde toplantı yaptı.

 
Toplantıya kurum temsilcilerinin yanı sıra İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven ve Kayseri İlahiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Temel Yeşilyurt ve Diyanet Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürü Abdülkadir Kabdan katıldı.
Gönüllü Kuruluşların Şehit Ömer Halisdemir’in mezarını ve Konya Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret, Kayseri’de yaşayan Suriyeli sığınmacıların eğitim durumu, Suriyeli sığınmacılar ve kentte yaşayan muhtaçlara kışlık yakacak ve soba temini, sığınmacıların işe yerleştirilmeleri ve 15 Temmuz darbe girişimi sonrası devam eden tutuklama ve yargılamaların gündeme alındığı toplantıda, ayrıca İl Müftüsü Şahin Güven, İlahiyat Fakültesi Dekanı Temel Yeşilyurt ve Diyanet Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürü Abdülkadir Kapdan kurumlarının faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Platform Başkanı Ahmet Taş, katılımcılara ve ev sahipliği için Diyanet Vakfına teşekkür etti. İl Müftüsü Şahin Güven ise Gönüllü Kuruluşların çalışmalarından dolayı tebrik ettiğini ve her anlamda Gönüllü Kuruluşlarla irtibat halinde çalışmaktan memnun olacaklarını bildirdi.
İlahiyat Fakültesi Dekanı Yeşilyurt ise konuşmasında İlahiyat Fakültesinin bugün geldiği nokta yeni bünyelerinde açılan Uluslararası İlahiyat Fakültesi hakkında bilgiler verdi.
Diyanet Yüksek İhtisas Eğitim merkezi Müdürü Abdülkadir Kapdan ise, Eğitim Merkezi hakkında bilgiler verdi katılımcılara teşekkür etti.
Kahvaltılı aylık toplantının ardından yapılan dua sonrası katılımcılar Eğitim Merkezini gezdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.