GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ’NDEN ANLAMLI SERGİ

Mustafa Kemal Atatürk’ün Kayseri’ye gelişinin 100. Yıl Dönümü’nde Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri resim sergisi düzenledi. 21 Aralık’a kadar açık kalacak sergi de Mustafa Kemal Atatürk’ün portreleri ve çeşitli resim çalışmaları bulunuyor.


Mustafa Kemal Atatürk’ün Kayseri’ye gelişinin 100. Yıl Dönümü münasebetiyle Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri bir resim sergisi düzenledi. Atatürk Evi’nin altında bulunan Sanat Galerisi’nde gerçekleşen sergiye oldukça yoğun bir ilgi vardı. Sergide konuşan Ressam Muzaffer Bulut: “Akrilik boya ve yağlı boyayla bu eserlerimizi ortaya koyduk. Bizim için önemli olan resimlerde hacimleri göstermek, ortaya koymak. Gerçeğe yakın, sıcak-soğuk dengesiyle çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu güzel sergi için gecesini gündüzüne katan öğrenci arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.Yoğun çalışma temposuyla sergiye hazırlandıklarını ve eserlerini ortaya koyduklarını ifade eden Sergi Koordinatörü Gülendam Eren: “Öncelikli olarak bizlere bu fırsatı sunan Ömer Hocamıza çok teşekkür ederim. Böylesine önemli bir günde çalışmalarımızı sergilemek ayrıca güzel. Ekip olarak güzel çalışmalar ortaya koyduk, çok mutluyuz. Bu çalışma süresinde hep birlikte çalıştık. İnşallah nice güzel çalışmalarda hep beraber oluruz. Mutluyuz ve gururluyuz” dedi.


Hep beraber bir takım uyumu içerisinde çalıştıklarını ifade eden Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Öğrencisi Şeyma Fedakar: “Bizim için güzel bir çalışma oldu. Aynı zamanda Atatürk’ün Kayseri’ye gelişinin 100. Yılı’nda bu çalışmaları sergilemek ayrıca güzel oldu. Bende bu çalışmaların arasında olduğum için kendimle de arkadaşlarımla da gurur duyuyorum. Ömer Hocama bende teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu
HABER: SALİH ZEKİ ÇETİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.