HACILAR BELEDİYE MECLİSİ YILIN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Hacılar Belediye Meclisi 2017 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda 9 madde görüşülerek karara bağlandı.

Hacılar Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilen 8 asıl ve 1 ek gündem olmak üzere toplam 9 madde görüşülerek karara bağlandığı Ocak ayı meclis toplantısına Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici başkanlık etti.

Gündemin birinci, ikinci ve üçüncü maddesinde yer alan Denetim Komisyonu Üye Seçimi, Meclis Üyeleri ve İhtisas Komisyonu Huzur Hakları ücretinin ve Sözleşmeli Personel Ücretlerinin belirlenmesi görüşülerek oybirliği ile karar verildi.

Diğer maddelerde yer alan meclis toplantısının her ayın ilk Pazartesi günü yapılması ve Bilgiye erişim bedelinin 5 TL olarak belirlenmesi, Zabıta maktu mesai ücretinin 2016 yılı merkezi bütçe kanununda yayınlanan aylık maktu çalışma ücretine istinaden ödenmesine ve Geçici İşçi çalıştırılması için meclisten vize istenmesi görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin dokuzuncu maddesinde yer alan Hacılar İmar A.Ş.’nin hibe yoluyla alınmasına oybirliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısının sonunda 2016 yılı ülke gündemini değerlendiren Başkan Doğan Ekici, Hacılar Belediyesi olarak yıl içerisinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Meclis üyelerine bilgi verdi.

Başkan Ekici 2017 yılında Belediye Meclisi olarak alınacak kararların Hacılar ve Kayseri için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.