HACILAR BU YIL DA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKTI

Hacılar Belediyesi sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor. İlçede çevre, insan ve hayvan sağlığını korumak adına başlatılan sokak hayvanlarına yönelik kısırlaştırma ve aşılama çalışmaları  özel bir firma ile protokol sağlanarak tam donanımlı mobil hayvan kısırlaştırma aracıyla  uygulama yapıldı. Yapılan uygulama sonrasında sokak hayvanları tekrar doğal yaşamlarına bırakıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Veteriner Hekim Yusuf Murat Ormancı, Sokak hayvanlarının kısırlaştırılması ve aşılanmasının çevre, insan ve hayvan sağlığı için büyük önem arz ettiğini belirtirken, “Hacılar Belediye Başkanımızın talebi ile ilçede çalışmalara başladık. Ekibimizin sahada topladığı hayvanları tam donanımlı mobil hayvan kısırlaştırma aracıyla hem kısırlaştırıyoruz hem de aşılıyoruz. Hayvanların iyileşme sürecinin sonunda küpesini takarak tekrar doğaya bırakıyoruz. Sokak hayvanları kısırlaştırma ve aşılama işleminden sonra büyük ölçüde sakinleşiyorlar ayrıca çevreye ve insanlarımıza da zarar vermiyorlar. Yaptığımız çalışma sokak hayvanlarının kontrol altında tutulması için gerekli olan bir uygulamadır.” diyerek Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici’ye de teşekkür etti.

Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici de yaptığı açıklamada “İlçemizde sokak hayvanlarının sayısı bir hayli artmıştı. Vatandaşlarımızda bu konudan şikâyet ediyorlardı. Önceki yıllarda da benzer bir çalışmayı yapmıştık. Bu yıl da firma ile anlaşarak Kayseri’ye davet ettik. Veteriner hekim tarafından yüzden fazla sokak hayvanına kısırlaştırma ve aşılama uygulaması yapıldı. Bu sayede vatandaşlarımızı da güven altına almış oluyoruz. Ben ilçemize gelerek çalışma yapan firma yetkililerine ve veteriner hekim Yusuf Murat Ormancı’ya teşekkür ediyorum.” dedi. –SELMA KÖSEDAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.