HACILAR, KARLA MÜCADELEDE ETKİN ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR

Ağır kış şartları ve yoğun kar yağışına karşı tedbirlerini alanHacılar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 3 vardiya ile hizmetini sürdürüyor.

Gece saatlerinden başlayan etkili kar yağışı ile ilçede araç ve yaya ulaşımının aksamaması, günlük yaşamın kesintiye uğramaması için 3 vardiya çalışan Fen İşleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri, başta ana arterler olmak üzere kar küreme ve tuzlama çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Kar yağışının görüldüğü ilk andan itibaren çalışmalara başlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleriningerektiğinde, 24 saat kesintisiz hizmet verdiğini vurgulayan Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici,”Hacılarımızda gece itibariyle ilçe merkezine 15 santimetre, bağlarımıza da yaklaşık 30 santimetre kar yağdı. Erciyes Kayak Merkezi’nde de yaklaşık 3 metre kar var. Geçtiğimiz günlerde biliyorsunuz tipiden dolayı mahsur kalan vatandaşlarımızı hep beraber el birliği ile kurtardık.Rabbim bir daha böyle bir afet göstermesin. Hacılar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz 15 iş makinası ve 30 personelle gece saatlerinden itibaren çalışmalarına devam ediyorlar. Ana arterlerimizin tamamı açık durumda.Bağlar bölgesinde açılmayan yerler de kısa sürede açılacak.”şeklinde konuştu. -KURUM BÜLTENİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.