Hak-İş’ten fidan dikimine tam destek

Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik Tarım ve Orman Bakanlığının “Geleceğe Nefes-11 Milyon Fidan” kampanyasına Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Başkanlığı olarak destek vereceklerini açıkladı.
Gerçekleştirilecek kampanya hakkında bilgi veren Çelik şu şekilde devam etti, “Tarım ve Orman Bakanlığının Geleceğe Nefes fidan dikim kampanyası 11 Kasım’da Saat 11.11 de 2023 noktada aynı anda 11 milyon fidan dikilecek. Bakanlığımızın açmış olduğu internet sitesine girerek ( gelecegenefes.com ) kayıt olursanız istediğiniz şehirde adınıza ücretsiz 5 fidan dikimi yapılacak. Daha yeşil bir Türkiye için, 11 milyon ağacı geleceğe miras bırakmak için bizlerde Hak-İş ailesi olarak tam destek vereceğiz.”
Sadece ülkemizde 2019 yılında 3 binden fazla hektar ormanın yok olduğunu söyleyen Çelik “Üyelerimize olan sorumluluklarımız kadar yaşadığımız çevreye ve yaşamış olduğumuz şehrimize karşıda sorumluluklarımız var. 2019 yılında sadece ülkemizi de 3 binden fazla hektar ormanımız yok olmuştur. Bu yüzden Hak-İş Konfederasyonuna bağlı sendikaların Kayseri’de bulunan şubeleriyle birlikte yapılacak olan programa tam destek vereceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.