HAKEMLERDEN KINAMA

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kayseri Şubesi hafta sonu oynanan maçta hakem Erol Eroğlu’na yapılan fiili eylemden sonra kınama yayınladı.

İl Hakem Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “22.04.2018 Pazar günü Mimsin Serkent Stadında oynanmakta olan, 2. Amatör Küme müsabakası Kıranardı Bld.spor – Cırgalanspor arasında oynanan maçta Cırgalanspor takımının bir sporcusu tarafından müsabaka hakemi Erol Eroğlu’a karşı yapılan fiili saldırı, darp, şiddet ve kötü söz eyleminde bulunmaları nedeniyle 83. dakikasında müsabaka hakem tarafından tatil edilmiştir. Kendisine futbolcu diyen ama bu sahalarda asla yeri olmayan bu tür kişiler temizlenmedikçe futbolun geleceğinden bahsedemeyiz. Bizler, hakem camiası olarak, dün olduğu gibi bugün, bugün olduğu gibi yarın ve her zaman futbolun Fair Play ilkeleri içerisinde oynanmasını sağlamaya çalışacağız. Futbol, sevgi, barış, dostluk ve kardeşliktir. Gelişen olaylar sonucunda bu tür seviyesiz ve fütursuzca yapılan saldırıyı gerçekleştiren sporcuyu Kayseri İl Hakem Kurulu ve Hakemlerimiz adına şiddetle kınıyor; Hakemimiz Erol Eroğlu’a geçmiş olsun dileklerimizle; her zamanki Hakkaniyet ve Disiplinden taviz vermeden bu olaya adı karışanlarla ilgili idari ve Adli yasal işlemlerin yürütülmesinin sonuna kadar takipçisi olacağız. Kayseri Amatör Spor Kamuoyuna Saygı ile duyurulur” açıklamasında bulunuldu. HABER MERKEZİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.