Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri: “Trump’ın Kudüs kararı çok tehlikeli”

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi’ne katıldı. Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte konuşan Zuhri, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs ile ilgili aldığı kararı değerlendirdi.
Zuhri, “Trump’ın vermiş olduğu ‘Kudüs İsrail’in başkentidir’ kararından sonra birçok yerde bu kararın yanlış olduğunu beyan ettik. Türkler çok izzetlidir. Bu karar karşı Türk halkının meydanlarda bize sahip çıktığını ve özellikle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da buradaki duruşunu gördük. Biz Trump’ın bu kararını çok tehlikeli bir karar olarak görüyoruz. Çünkü İsrail’in devlet olduğunu ve oranın da başkent olduğunu söylemektedir. Biz tüm varlığımızla ve gücümüzle bunun karşısında duracağız. Bu şekilde mücadelemize devam edeceğiz. Şunu gördük ki; Kudüs’ün tüm Müslümanların olduğunu ve burada Türk Halkının bu organizasyonları yaparak bizim yanımızda yer aldı” ifadelerini kullandı. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.