HYDRAFACİAL UYGULAMA NEDİR ?

 

Merhabalar değerli okur severler bu hafta farklı bir konu ile sizlerleyim. Tüm insanlar ama özellikle biz bayanlar yaşlanmaktan çok korkarız . Doğaya engel olmak mümkün değildir ama geciktirmek güzel görünmek bizlerin elindedir. Düzenli olarak yapılacak bakımlarla ,  yediklerimize dikkat ederek sigara ve alkolden uzak durarak yaşlanma sürecini geciktirebiliriz. Bu gün sizlere bu konu ile ilgili bir uygulamayı anlatmaya çalışacağım.

Hydrafacial uygulama Varlex teknolojisi ile cilt temizliği yaparken aynı anda gençleştiren ve ciltteki problemleri gideren bir anti-aging işlemidir.

    Oksijen terapi ile enjeksiyon uygulaması yapıldığında , oksijen epidermisin en alt tabakasına ulaşır. Yorgun hücrelere yepyeni bir yaşam kazandırır. Ciltte gözle görülür bir canlılık , yumuşaklık ve tazelik hissedilir.

Sadece bir seans sonrasında bile ciltte  gözle  görülür arınma pürüzsüz ve ışıldayan bir cilt tonu elde edilir.                                                                                                                                                                                                          

Yurtdışında yıllardır uygulananetkili, hassas güvenli bir yöntemdir. Pürüzsüz tazelenmiş  bir cilt elde edilir. Bakımlarda kullanılan özel bir ürün olan dermokozmetikiçerisinde hyloronic asit, b5, A C E vitaminleri oksijen aktivitörlüsıvı, aloeva bitki özü bulunmaktadır. Uygulanmaya başlandığı andan itibaren ürün cildin alt katmanlarına kadar ulaşarak kan dolaşımını hızlandırır. Cildin hücre metabolizmasını canlandırarak  hücre yaşlanmasını geciktirir. Oksijen terapi ile ciltte belirli bir basınçla uygulandığı için masaj etkisi yapar ve böylelikle kolajen ve elastinsentezini uyarır cildinizde herhangi bir acı hissetmezsiniz. Enjeksiyon yoktur işlemden sonra günlük hayata devam edilir.

   Cilt hücrelerinin görevlerini yerine getirebilmeleri için enerjiye ihtiyaçları vardır. Genç ciltler epidermisleri yeteri kadar oksijen ve besini rahatlıkla alabildiği için bu gibi işlemlere ihtiyaç hissetmezler.Yaşımız ilerledikcegüneşin zararlı etkileri , serbest radikaller , yanlış kullanılan kozmetikler , hatalı beslenme , sigara tüketimi cilt hücrelerimize zarar verir ve cildimiz yıpranmaya incelmeye , lekelenmeye , kırışmaya ve sarkmaya başlar. Kısacası oksijen olmazsa hayat olmaz , metabolizma çalışmaz , cilt ve vücut hücrelerine enerji gitmez , hücreler yenilenmez , böylece yaşlanma süreci başlar.

Bu işlem sayesinde ürünlerin içeriklerinde yer alan kollejen ve diğer aktif maddelerin etkisi ile cilt sıkılaşır , dolaşımı hızlanır. Özellikle alın ve göz çevresi bölgesi , dudak kenarları kas hareketlerine bağlı olarak meydana gelmiş çizgi ve kırışıklıklar onarılır. Cilt sıkılaşır ve şekillenir.

    Tedavi süresi 10 ila 30 dk sürebilir. Fazla yıpranmış ciltlerde haftada bir olmak üzere 6 / 10 seans yeterli gelir yada cilt bakımı ile kombine edilerek 4 / 6 hafta uygulanabilmektedir. Daha yaşlı ve yorgun ciltlerde 20 seansa kadar çıkabilir.

   HDRAFACİAL BAKIM NE SAĞLAR ?

 1. Dokuların canlanmasına yardımcı olur
 2. Elastin ve kollajen seviyesini artırır.
 3. Cildin alt katmanlarına ulaşan oksijen metabolizmayı hızlandırarak vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlar.
 4. Akne sivilce ve siyah nokta gibi oluşumlar ortadan kalkar
 5. Cildin yağ seviyesi dengelenir
 6. A,C,E vitaminleri antioksidan etkisi gösterir
 7. Cilt canlı berrak ve pürüzsüz bir görünüme sahip olur
 8. Güneş ve sivilce izlerinin açılmasına yardımcı olur
 9. İnce çizgilerde görülür bir azalma sağlar
 10. Cildin nem ihtiyacını karşılar
 11. Gözaltı torbalarının giderilmesini sağlar
 12. Özellikle selülit bakımlarında son derece iyi netice almamızı sağlar

YÜZ OKSİJENLERDİRME MODU , PÜSKÜRTME MODU , SOLUNUM MODU vardır. Kısaca yazacak olur isek :

YÜZ OKSİJENLERDİRME MODU ;

   Cilde hem derinlemesine hem hem yüzeysel oksijen kazandırır

Metabolizma fonksiyonlarını hızlandırır

Kan dolaşımını artırır ve cilde sağlıklı bir ışıltı kazandırır

PÜSKÜRTME MODU ;

Epidermisi canlandırır oksijenlendirir besler ve sıkılaştırır

Serbest radikallere karşı çok güçlü bir koruma sağlar

    Akne egzamayı azaltır

Sakinleştirici iyileştirici ve antiseptik etki gösterir

SOLUNUM MODU ;

%95 Saf oksijen akışı ilemetabolik fonksiyonları hızlandırır.

    Solunum sistemini rahatlatır

    Seçilen esansiyel ruhu bedeni canlandırır ve arındırır.

 

Değerli okuyucular unutmayalım ki mutluluk kendini iyi hissetmekle başlar kendini iyi hissedebilmek için ise sağlıklı bir vücuda ve sağlıklı bir cilde sahip olmak gerekir. Soru ve sorunlarınız için mail adresimi aşağıdabelirtiyorum lütfen en değerli giysiniz olan cildinize iyi davranın.

 

                                       Nermin DEMİRİZ KAVAFOĞLU

Nermin_guzelizki@hotmail.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.