İHA’nın ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi Kayseri’de açıldı

Kayseri’de , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ‘Oradaydık unutmadık ve unutturmadık’ temalı İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından çekilen 55 kare fotoğrafın yer aldığı sergiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Hain darbe girişimi gecesinde, İHA tarafından çekilen tarihi fotoğraflardan oluşan sergisi Forum Kayseri’de açıldı. Sergiye 7’den 70’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, birçok vatandaş tarihe tanıklık eden fotoğraflarla beraber fotoğraf çekindi.
“Tamamen anıt niteliğinde fotoğraflar”
Sergiyi gezen vatandaşlardan Mustafa Hasoğlu duygularını dile getirerek, “15 Temmuz bir kahramanlık hikayesidir. Ülkemiz için 15 Temmuz’un aydınlık bir geleceğe açılmış bir kapı olmasını istiyorum. Tamamen anıt niteliğinde güzel bir koleksiyon olmuş” dedi. Sergiyi gezen bir çocuk ise duygularını “15 Temmuz’da çok büyük bir kalkışma oldu ama milletimiz tarafından durduruldu. Yarın yıldönümünde yine ailece toplanıp nöbete gideceğiz” şeklinde ifade etti.

Düzenlenen sergilerle ilgili İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören’in takdim yazısı şöyle;
“Türk milleti 15 Temmuz 2016’da darbe kavramını bitirdi. Halkımız, tanklarının altına yatarak, seçimle göreve getirdiği hükümetine ölümüne sahip çıktı. O gece 249 şehit, 2 bin 193 gazi tarihe altın harflerle geçti. Dünyaya demokrasi dersi verdi. Kalkışmanın yaşandığı ilk dakikalardan itibaren, İhlas Haber Ajansı bütün gelişmeleri dünyaya canlı görüntülerle duyurdu. İstanbul’da Boğaz Köprüsünü tankların kapattığını milletimiz İHA’dan öğrendi. Cumhurbaşkanı ve Başbakan İhlas Medya stüdyolarından bağlantılarla halka, sağduyu ve meydanlara inme çağrısı yaptı. Mermilerin uçuştuğu Boğaz Köprüsü’nde, bombaların yağdığı Ankara caddelerinde İhlas Haber Ajansı’nın canını ortaya koyan fedakar çalışanları, unutulmaz görüntüler kaydetti. O gece, önemli bir imtihan veren televizyon ve yayın kuruluşları da İHA’nın cesurca kaydettiği kahramanlık görüntüleri ile milletin, devletine sahip çıkmasında en kritik görevi üstlendi. İslam dünyasının televizyonlarının başına geçip, gelişmeleri dua ederek an be an takip ettiği haberleri, görüntüleri ilk dakikadan itibaren İHA aktardı. Sokakta nefesi kesilene kadar koşan, mermiler yağmaya başladığında, kamerasını namluya çeviren, cuntacılar silahları ile devlet kurumlarına ve meydanlara girdiğinde o anı kaydeden gizli kahramanlar İhlas Medya çalışanlarıydı. İhlas Holding binasındaki canlı yayın araçlarını, zırhlı panzerlerle ve helikopter ile binaya el koymaya gelen cuntacılardan koruyan fedakar insanlar, canı pahasına yayınlarına İhlas Holding merkezinden ve sokaklardan devam ettiler. İşte o hercümerç içerisinde çekilen ve zihinlerden silinmeyecek olan yüzlerce fotoğraf ve görüntüden, Türkiye tarihinin ak sayfalarında yer alacak en seçkin kareleri, milletimizin hafızasında kalması için, bir sergi olarak takdim ediyoruz.
Bu fotoğraf ve görüntüler, asırlarca unutulmayacak. Tarihe ismi kazılan kahramanlar gibi, o gece gözünü kırpmadan çalışan İhlas Haber Ajansı’nın ve İhlas Medyanın milli şuurdaki ekiplerinin servis ettiği bu kareler sonsuza kadar, yüz akı olarak hatırlanacaktır. A. Mücahid Ören”.
İHA’nın ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi Forum Kayseri’de 4 gün boyunca ziyaretçilerine açık olacak. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.