İKRAM ÇEŞMESİ GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR

Sosyal belediyecilikte örnek olan hizmetleriyle Türkiye’ye model olmuş Kocasinan Belediyesi, 2015 yılında faaliyete sunduğu İkram Çeşmesiyle vatandaşa hizmetler sunmaya devam ediyor. İkram Çeşmesi vatandaşa mevsimine göre sıcak çorba, salep, şerbet ve limonata ikramında bulunuyor.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde hasta ve hasta yakınlarına haftanın her günü hizmet veren İkram Çeşmesi portatif olarak taşınabiliyor ve böylelikle vatandaşın yoğun olduğu bölgelerde ve etkinliklerde kışın gönülleri ısıtırken yazınsa soğuk içeceklerle vatandaşın içini serinletiyor. Vatandaşa ikram ise çoğu zaman Başkan Çolakbayrakdar’ın elinden oluyor.

HER ALANDA VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ

Sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışına yenilikler kazandırmaya devam edeceklerini vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Rutin belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra her alanda vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü bünyesindeki İkram Çeşmesi, vatandaşlarımızın büyük beğenisini aldı. Her sabah hastane önünde ve her Cuma Namazı sonrası farklı camilerimizde cemaatimize sıcak çorba ikramda bulunurken Ramazan ayında ise Osmanlı geleneğimizi yaşatarak, ramazan şerbeti ikram ediyoruz. Bundan sonrada yine mübarek Cuma günlerinde, dini günlerimizde ve etkinliklerde İkram Çeşmesi’nden 7’den 70’e vatandaşlarımızın faydalanmasını sağlayacağız.” ifadelerini kullanırken

Başkan Çolakbayrakdar, “Özellikle soğuk kış günlerinde vatandaşlarımız belediyenin sıcaklığını çorba ve salep vasıtasıyla hissediyor. Böylelikle vatandaşlarımızla birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusu içinde gönül birliği oluşturuyoruz. İkramlarımızla gönülden gönüle iletişim kurduk. Hemşehrilerime hizmet etmenin ve bu hizmetin güler yüz olarak dönmesinin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.” dedi.

VATANDAŞ’TAN BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

İkram Çeşmesi’nden faydalanan vatandaş ise, memnuniyetlerini belirterek Kocasinan Belediyesi ekipleri ve Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkürlerini “Kocasinan Belediyesi’nin en güzel hizmetlerinden biri olan İkram Çeşmesi’yle sabahın soğuk saatlerinde sıcacık çorbayla çok keyifleniyoruz. Bu hizmetleri bizlere sunan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a ve belediye ekiplerine teşekkür ediyorum.” diyerek dile getirdi. -Selma Kösedağ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.