İl protokolü 30 Ağustos resepsiyonunda buluştu

İl protokolü, Vali Süleyman Kamçı tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla verilen resepsiyonda buluştu.
Bir otelde düzenlenen resepsiyonda, Vali Süleyman Kamçı, eşi Ayşe Kamçı ile beraber resepsiyona gelenleri kapıda karşıladı. Burada bir konuşma yapan Vali Kamçı, “Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının önderliğinde işgalci güçlere karşı tüm yokluk ve yoksulluk ve zorluklara rağmen verilen destansı bir mücadeleyle ülkemiz işgalcilerden temizlenmiştir. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda da büyük bir miladında tarihi olan bu zafer en zorlu şartlarda milletin mücadeleden vazgeçmemesi kanını, bayrağını, hürriyetini canı pahasına korumasıyla gerçekleşmiştir. Ülkemizi parçalamak isteyen işgalciler çaresiz kalırken tüm Dünya milletimizin izzetlik direnişine tanıklık etmiştir” ifadelerini kullandı.
Resepsiyona katılan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ise, “30 Ağustos Zafer Bayramının 95.yılını idrak ediyoruz. Bu aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetler tarihine geçmiş önemli bayramlarımızdan biridir. Türkiye Cumhuriyetinin ilk tohumlarının atıldığı, temellerinin inşa edildiği, şehit kanıyla sulanmış bu vatan toprağının vatan olması için yapılan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile 30 Ağustos’ta zafer ile sonuçlanan Türk tarihinin önemli unsurlarından biridir. Ağustos ayı Türk milletinin tarihinde başarıların var olduğu aydır. Biliyorsunuz 26 Ağustos tarihinde 1071 yılında Alparslan’ın Malazgirt’ten Anadolu’ya ilk adım atışının başlangıcı, 26 Ağustos tarihinde Büyük Taarruzun başlangıcı ve Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile 30 Ağustos da zafere ulaşan bir sonuçtur. Bugünleri bize kanıyla, canıyla, teriyle, emeği ile Kurtuluş Savaşında, İstiklal Mücadelesinde, 7’den 70’e her türlü fedakarlığı netleştirip bu vatanın vatan olmasında emeği geçen, kanı dökülen ecdadımıza şükranlarımızı iletiyoruz” diye konuştu. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.