Gaziantep bugün 2 milyonun üzerinde nüfusu bünyesinde bin 450 fabrikanın yer aldığı geçen sene son açıklanan rakamlara göre 12 milyar 70 milyon dolar ihracat yapan bir kent. Nelere ev sahipliği yapıyor bünyesinde neleri biriktiriyor ama bir kulübü barındıramıyor.

Üniversiteleri, şehirleşmesi ile Avrupai bir havada. Ama bir zamanlar Gazi unvanını almış olan şehir şimdi ilgisizlik gazisi oldu.

Bir spor kulübü sadece sportif olarak görülemez; gelişme, maddi gelir, imkan, vizyon katar. Bir spor kulübü olan ilde ulaşım, konaklama sektörü, esnaf, yöresel ürünler derken kent kazanır, o şehir kazanır.  Güzel stadyumlar yapılabilir, modern, makyajlı, hoş ama içi boş. Birileri kazansın birileri övünsün ama ne olursa olsun mantığı ile son on yılda kaç kulüp kapandı farkında mısınız? Daha kaç tanesi var kapanmanın eşiğinde.

Kimin umurundaki?

Burnumuzun ucunda Erciyesspor var. Yarım milyon dahi olmayan nüfusa sahip olan yerlerde Avrupa kupaları oynayan takımlara sahip olanlar ile bizim gibi muhteşem stadyumlara (!..) sahip değiller ama dünyanın her tarafından kafileleri ağırlıyorlar.  Elimizde değer var cevher var. Büyümüş, olgunlaşmış biz bu nimeti istemeyiz deyip elimizin tersiyle itiyoruz. Bunu yaparken de ne Allah’tan korkuyoruz ne kuldan utanmıyoruz.

Ne güzel söylemişler;

“Direndik ama kazanamadık! Yüreğimizi ortaya koyduk! Ama olmadı. Ne yaptıysak sahip çıkılmadı biz gençlere. Bizlere sahip çıkmaya gücü yetmedi marka şehrimiz Gaziantep’in.”

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla