İncesu halkı 15 Temmuz Demokrasi Nöbetinde meydanları doldurdu

İncesu’da gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri sona erdi.
15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde gerçekleştirilen Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri İncesu halkı tam destek verdi. İki gün boyunca meydanlarda kendilerini yalnız bırakmayan vatandaşlara teşekkür ederin İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, Türkiye’nin birliğini bozmak isteyenlere en güzel yanıtın demokrasi nöbetleri ile verildiğini söyledi.
Başkan Karayol, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“15 Temmuz 2016 yılında evimizde otururken Televizyonu açtığımızda bir anda İstanbul Boğaz köprüsünün Genel Kurmay Başkanlığının işgal edildiğini ilk mesaj olarak da Sayın Başbakanımızın bir kalkışma harekatı olduğundan bahsetmişti. Biraz zaman geçtikten sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan bir ulusal medya aracılığı ile bağlantı kurarak bütün halkımızı meydanlara davet etti. O saatten itibaren bugün olduğu gibi İncesu ve Türkiye’nin 81 İlinde ve tüm İlçelerinde halk meydanlara çıkarak bu hain FETÖ darbe girişimine dur dedik. Hepimizin maaşlarından verdiği insanların alnının teri ile zorluklarla kazandığı paralardan Devletimize verdiği vergilerle alınan yurt savunması için emanet edilen uçaklar, tanklar ve silahlar bir anda Türk milletinin üzerine döndüğünü gördük. Aslında bu harekâtın arkasında Türkiye’nin varlığını birliğini bozmak isteyen hain düşmanlarımızın eli vardı. Hepimiz çeşitli siyasi görüşlere mensup olabiliriz ama Vatan konusu olduğu zaman tek yumruk olmasını bilen bir milletiz. Birlik Beraberlik Kardeşlik içerisinde yaşayarak bir olacağız, diri olacağız, iri olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız.” -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.