KADIN GAZETECİLER, YEMEKTE BULUŞTU

Milliyetçi Hareket Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Serap Şule Kalın ev sahipliğinde  tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle ilimiz yerel basınında çalışan kadın gazetecilerin onuruna akşam yemeği verildi.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Serap Şule Kalın ev sahipliğinde, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesileyle ilimiz yerel basınında çalışan kadın gazeteciler onuruna akşam yemeği verdi. Parti il binasında düzenlenen akşam yemeğine MHP İl Başkanı Baki Ersoy, Teşkilat Başkanı Ferhat Temizer, Kadın Kolları İl Başkanı Serap Şule Kalın ve yönetimi, Kocasinan ve Talas ilçe kadın kolları başkanı ve çok sayıda kadın gazeteci katıldı.  Yemekten sonra kadın gazetecilerle sohbet eden İl Başkanı Baki Ersoy, kadın gazeteciler mesleklerinde kadın olarak yaşadığı sorunları dinledi. Kadın Kolları İl Başkanı Serap Şule Kalın ise; Ülke içinde bulunduğumuz zor şartlarda birliktelik büyük önem kazanmaktadır. Birlik ve beraberliğimiz gür sesli olmadığı müddetçe çaba göstermemiz anlamsızdır. Geleceği gören kadındır. Zorlu bir coğrafyada yine belirli siyasi ağırlığın bulunduğu zorlu bir mesleği icra ediyorsunuz. Haber takibi esnasında kimi zaman tartaklanıyor kimi zaman coplara kimi zaman biber gazına maruz kalıyorsunuz. Bir insan olarak bu zorlukları yaşamak zor iken kadın olarak aynı mücadeleleri veriyorsunuz. Gazetecilik demokrasinin, insan haklarının, insan hak ve özgürlüklerinin sigortasıdır. Kayserimizde bu görevi icra eden kadın gazetecilerimizle bir araya gelmek bizleri memnun etmiştir.”diye konuştu.

GÜLDEN ÇOKTAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.