Katıksız ekmek yiyen Kayserili ailenin yüzü gelen yardımlarla güldü

Kayseri’de iki gün üst üste katıksız ekmek yiyen ailenin yüzü gelen yardımlarla güldü.

KAYSERİ’DE İKİ GÜN ÜST ÜSTE KATIKSIZ EKMEK YİYEN AİLENİN YÜZÜ GELEN YARDIMLARLA GÜLDÜ. ARBUZ AİLESİNE HEM BELEDİYELER HEM DE VATANDAŞLARDAN YARDIM YAĞDI. GÜLER ARBUZ SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLİRKEN, EVDE DE EKİPLER TARAFINDAN TEMİZLİK YAPILDI. 

5 kişilik Arbuz ailesinin yaşadığı zorlukların yapılan haberle gündeme gelmesi ile belediyeler ve vatandaşlar aileye yardım yağdırdı. Güler Arbuz, kronik kalp hastası ve ciğerleri iflas etmiş olan eşi Eyüp Arbuz, işten çıkarılan oğulları Erkan Arbuz ile iki torunlarının yüzü artık gülmeye başladı. Ailedeki hastaların hastaneye daha rahat erişebilmesi için araç tahsis eden Kayseri Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda Yaşlı Destek Programı (YADES) Projesi ekibini de ailenin evine gönderdi. Ailenin genel temizlik ve kişisel bakım hizmetleri ile ilgileneceklerini söyleyen YADES Projesi 2. Hemşiresi Muhammed Mustafa Çetinkaya, “Öncelikle yaşlımızın istekleriyle ilgili olarak genel temizlik yapacağız, sonra bunların doğrultusunda bir program hazırlayacağız. Sonra periyotlar doğrultusunda gelmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Aile, yapılan yardımlarla zor günlerini geride bıraktı. Fil hastası olan Güler Arbuz, “Büyükşehir Belediyesinden, diğer belediyelerden geldiler. Gelen çok oldu. Hiç boş koymadılar, hiç de boş gelmediler. Şahıslardan da yardıma gelen oldu. Haberden gördük çok üzüldük, böyle olduğunu bilmiyorduk diyorlar. Önce sizden, sonra herkesten Allah razı olsun” dedi. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.