Kaymek’te kurban kesim kursu veriliyor

Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda acemi kasapların neden olduğu olumsuzlukları en aza indirmek ve ibadete uygun kurban kesimi yapılmasını sağlamak için kurs açtı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KURBAN BAYRAMI’NDA ACEMİ KASAPLARIN NEDEN OLDUĞU OLUMSUZLUKLARI EN AZA İNDİRMEK VE İBADETE UYGUN KURBAN KESİMİ YAPILMASINI SAĞLAMAK İÇİN KURS AÇTI. 

Mesleki ve hobi kurslarıyla bir marka haline gelen KAYMEK, Kurban Bayramı öncesinde de toplumun ihtiyaç duyduğu kurban kesimi konusunda “Büyükbaş-Küçükbaş Kurban Kesimi” kursu açtı. Akşamları yapılan kursta önce kurbanlık kesimine ilişkin teorik bilgiler verildi, ardından da uygulamaya geçildi. Kurban Bayramında kurbanlıkların bilinçli ve hijyenik kesilmesini amaçlayan kursa 47 kursiyer katıldı.
KAYMEK bünyesinde gerçekleşen kursta, doğru kurban seçimi, kurban kesimi öncesi alınacak araç gereçler ve hayvan kesim yerini hazırlayabilmek, kesim yapılacak yerin şartlarını iyileştirebilmek, dini usullere uygun hayvana zarar vermeden kesme, yüzme ve deriyi doğru muhafaza edebilme gibi birçok önemli konuda bilgiler verildi. KAYMEK kursu sırasında uygulamalı eğitim de yapıldı.
Kursa katılanlar, kurban kesimi konusunda daha bilinçli olmalarını sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.