“Kayseri Alimler Yetiştirmeye Devam Edecek”

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret ederek bir süre görüştü. Ziyarette, Kayseri’nin manevi yönden canlılığı dile getirildi ve alimler yetiştirmeye devam edeceği vurgulandı.

 
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’i Belediye Hizmet Binası Başkanlık Girişinde karşıladı. Ziyarete İl Müftüsü Şahin Güven de katıldı. Başkan Çelik, Diyanet İşleri Başkanı Görmez’e ziyareti anısına bir tablo hediye etti.
Ziyarette Başkan Mustafa Çelik’e görevinde başarılar dileyerek sözlerine başlayan ve Kayseri’de olmaktan bahtiyarlık duyduğunu dile getiren Mehmet Görmez, açılışı için geldiği Dini Yüksek İhtisas Merkezi ve ülkemizdeki ilk uluslararası İmam Hatip Lisesinin şehrimizde açılmış olması nedeniyle Kayserililere teşekkür etti. Şehirlerin manevi hayatı üzerinde de duran Görmez, “Belediyecilik şehirlerin altyapısını kurmaya çalışır. O şebekeler önemlidir; ama daha önemli olan kalpler arasındaki merhamet şebekesidir. Kayseri, müteşebbislerin çok olduğu gelişmiş bir şehir. Bunu manevi bir güçle desteklediğimiz zaman anlamlı olur. Şehirlerin manevi hayatı ne kadar güçlü olursa imar da o kadar güzel olur” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de Kayseri’nin tarih boyunca alimler yetiştirdiğini ve Makarrı Ulema olarak anıldığını hatırlattı. Seyyid Burhaneddin’den bu yana büyüklerimiz tarafından saçılan tohumların bugün kendisini gösterdiğini dile getiren Başkan Çelik, “Bu şehir manevi yönden her zaman canlı duruyor. Bugün de alimler yetiştirmemiz açısından Yüksek İhtisas Merkezi’nin açılmasını çok önemsiyoruz” diye konuştu.
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e Diyanet tarafından bastırılan kitaplardan oluşan bir set hediye etti.
SABAH NAMAZINDA CAMİİ KEBİR’DE BULUŞULDU
Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Cami Kebir’de sabah namazında düzenlenen ‘Gençlik Buluşmaları’ etkinliğine katıldı. Başkan Çelik, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in vaaz verdiği etkinlik sonrası Görmez ile birlikte cemaatle tek tek tokalaştı. Başkan Mustafa Çelik, Talas’ta yapılan Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nin açılışına da iştirak etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.