Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin İşlertaş:

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarımsaklı Barajında düzenlenen ‘Doğa Seni Çağırıyor’ etkinliğinde 20 bin kişinin katılımıyla 10 bin fidan toprakla buluşurken, Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin İşlertaş; “Gerek bisiklet turlarımız, gerek doğa yürüyüşlerimiz olsun Türkiye’de hiçbir belediyede bu kadar yüksek katılımlı kitle sporları yapılmıyor. Bu da Spor A.Ş.’nin farkındalığını ortaya koymakta” dedi. 

Haftasonu düzenlenen ve yoğun katılımın olduğu etkinliği değerlendiren Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Spor A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin İşlertaş, 2017 yılında 190’ın üzerinde etkinlik gerçekleştirdiklerini söyleyerek 2018 yılında bu performansın üzerine çıkmaya başladıklarını kaydetti. İşlertaş; “Etkinliğimizin güzel olan noktası, bildiğiniz üzere göreve geldiğimizin ikinci yılındayız. İkinci yıl itibariyle Spor A.Ş.’de başlatmış olduğumuz çalışmanın meyvelerini almaya başladık. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. olarak 2017 itibariyle 190’ın üzerinde etkinlik gerçekleştirdik. 2018’de özellikle yaz sezonunun açılmasıyla da şöyle bir şey gerçekleşmeye başladı. Geçen yılki performansın kat kat üzerine çıkmaya başladık. İlk etkinliğimizde 20 bin kişiye ulaşmak inanılmaz bir trendin olduğu, Spor A.Ş.’nin her geçen gün büyüdüğünü gösteriyor. Özellikle spor etkinliğiyle birlikte aynı zamanda tabiata borcumuz olan ağaç dikme etkinliği de gerçekleştirdik. Bu daha da güzel bir sonuç verdi. Bizden sonraki nesillerin, özellikle de çocuklarımızın ormanlık arazilerde büyüyebilmesi için, piknik yapabileceği, oksijen alabileceği bir çalışmaya da katkıda bulunmuş olduk Spor A.Ş. olarak. Bu da şunu getiriyor; Spor A.Ş. hem sportif olarak hem de çevre duyarlılığı olarak bilinci artırma noktasında artık kendisini konumlandırmakta. Güzel olan nokta bu” dedi.
“Türkiye’de hiçbir belediyede bu kadar yüksek katılımlı spor yapılmıyor”
Etkinliğe katılımın yoğun olduğunu ve ülkenin hiçbir belediyesinde bu kadar yüksek katılımlı spor yapılmadığının altını çizen İşlertaş; “Güzel bir organizasyon geçti. Organizasyonda 20 bin kişi ve 7 kilometrelik bir parkur, 3. kilometresinde ağaç dikme alanımız vardı. Ağaç dikme alanından sonra tekrar parkura devam edildi. Her zaman olduğu gibi sahne gösterileri, ikramlar, çocukların oyun alanları ile etkinliğimizi sonlandırdık. Etkinliklerimiz kısa sürüyor, insanların hem tatil günlerini öldürmüyoruz hem de spor yaptırmış oluyoruz. Türkiye’de zaten bu ilk olarak yapılan bir şey. Gerek bisiklet turlarımız, gerek doğa yürüyüşlerimiz olsun Türkiye’de hiçbir belediyede bu kadar yüksek katılımlı kitle sporları yapılmıyor. Bu da Spor A.Ş.’nin farkındalığını ortaya koymakta ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.