Kayseri Çevre Dostları Derneği Başkanı Coşkun’dan çevre açıklaması

KAYSERİ Çevre Dostları Derneği Başkanı Gülhanım Coşkun, İskenderun’da düzenlenen Türkiye Çevre Platformu toplantısı sonuç bildirgesiyle ilgili olarak, yenilenebilir enerjinin öneminden bahsederek,  “Yenilenebilir enerji yaşanabilir bir dünyanın anahtarıdır. Yenilenebilir enerji bağımsız Türkiye, temiz dünya demektir” dedi.

 

Türkiye Çevre Platformunun sonuç bildirgesini paylaşan Kayseri Çevre Dostları Derneği Başkanı Gülhanım Coşkun, “Ülkemizin enerji bağımsızlığı ve dünyamızın iklim değişikliği ile mücadelede en önemli güç yenilenebilir enerjidir. Ancak maalesef ülkemizde bazı gruplar, platformlar özellikle rüzgâr, güneş ve biyogaz enerji sistemleri hakkında bilerek ve isteyerek olumsuz, gerçeği yansıtmayan, hakkaniyete ve hukuka uygun olmayan bilgiler paylaşarak algı yönetmeye çalışmaktadır. Yenilenebilir enerji hakkında yalan/yanlış bilgilere itibar edilmemelidir” şeklinde konuştu. Coşkun konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

 

“Tüm dünya ülkeleri yüzünü yenilenebilir enerjiye dönmüşken ülkemizde engellenmeye çalışılması kabul edilemez. Yenilenebilir enerji yaşanabilir bir dünyanın anahtarıdır. Yenilenebilir enerji bağımsız Türkiye, temiz dünya demektir.  Yenilenebilir enerji ve enerjinin etkin kullanımı tüm siyasi partilerin programlarına alınmalıdır. Kent planlamaları yapılırken coğrafi koşullar, jeolojik koşullar, doğal koşullar göz önüne alınmadan planlamalar yapılmamalıdır.”-dha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.