Kayseri OSB, Türkiye’nin en çevreci ve en temiz OSB’si

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, OSB’nin çevre yönetim çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada; “Kayseri Organize Sanayi Bölgesi olarak çevreci, daha yeşil, daha temiz ve düzenli, örnek bir bölge olma yolunda çalışmalarımız devam ettirilmektedir” dedi.
3 yıl içerisinde muhtelif 75 bin ağaç ve bitki, 60 bin metrekare yeşil alan ile çevreye olan saygıyı gösterdiklerini kaydeden Başkan Nursaçan açıklamasında; “OSB olarak bugüne kadar 170 bin civarında fidan dikimi yapılmıştır. Kavşak peyzaj çalışmalarına program dahilinde devam edilmekte olup, muhtelif süs bitkileri dikimi yapılmaktadır.Çim alanlarımız 260 bin metrekareye ulaşmıştır. Sanayimizden kaynaklanan günlük 40 ton evsel katı atık (çöp) haftanın 6 günü toplanarak bertaraf edilmektedir. Caddelerin, yaya kaldırımlarının temizliği ve yeşil alanların bakımları düzenli olarak yapılmaktadır. Çevre sağlığı ilaçlamaları kapsamında son teknolojik ilaçlama makineleri ile ilaçlama faaliyetlerine devam edilmektedir. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 6. cadde üzerinde bulunan park alanına 15 Temmuz Şehitler Parkı, 7. cadde üzerinde bulunan park alanlarına ise şehit Ömer Halis Demir, şehit Kübra Doğanay ve şehit Cennet Yiğit isimleri verilmiştir. 2018 yılında yaklaşık 20 bin metrekare yeşil alan yapılması planlanmaktadır” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.