Kayseri Şeker 10. Çiftçi Meclisi Toplandı

Kayseri Şeker 10. Çiftçi Meclis’i toplantısı, 12 Bölgeden 200 çiftçi temsilcisi Kayseri Pancar ve Kayseri Şeker Yönetim Kurulu Üyeleri, İştiraklerin yöneticileri yanı sıra ve diğer yetkililerin de katılımıyla 15 Temmuz Şehitler Konferans salonunda gerçekleştirildi.
Çiftçi Meclis’i toplantısında şirket içinde bulunduğu başarılı durum hakkında ziraattan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Canıtez, Muhasebeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Gedik, Genel Müdür Tayfun Öner tarafından 62.Kampanya ile ilgili bilgilendirme yapıldı.
Çiftçi temsilcilerinden gelen taleplerin de görüşülerek karara bağlandığı 10.Çiftçi Meclisinde Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer yaptığı konuşmasında, Kayseri Şeker’in son altı yılda geldiği yer ile ilgili yapılan bilgilendirmelerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Özer ayrıca; Kayseri Şeker’in övgü ile bahsedilen başarı tablosuna katkılarından dolayı başta Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederek bu başarıların devamı için her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekti.
Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay da çiftçi meclisinde yapmış olduğu konuşmasında; Çiftçilerden gelen önerilerin değerlendirilmesi yanında çiftçiler arasında en çok merak edilen pancara bu sene uygulanacak fiyat konusunu da açıklığa kavuşturdu.
Başkan Akay konuşmasında; daha önce Yönetim Kurulu tarafından alınan karar çerçevesinde, Türk Şeker’in fiyatına 10 TL/ton ilave fiyat uygulamasına ek olarak, 5 TL/ton “Taahhüt Gerçekleştirme Primi” ile, 1 TL/ton fabrikaya teslim primi uygulanacağı açıkladı.
Başkan Akay ayrıca, Türk Şeker Kurumunun ileriki tarihte fiyatta bir düzeltme yapması halinde bu artışın da dikkate alınacağı belirterek Bu şartlar çerçevesinde oluşan 206 TL/ton fiyat çiftçilerimize hayırlı olsun, C pancarına daha önce 150 TL/ton olarak fiyat açıklaması yapılmıştı. Her iki fiyatta çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun” dedi.
10.Çiftçi Meclisi toplantısına; Kayseri Şeker’e bağlı 12 Bölgeden 200 çiftçi, Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu Üyelerinden İlhan Argun, Harun Halıcı, Nizamettin Çatak, Denetim Kurulu Üyeleri Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri; Hurşit Dede, Turan Kaya, Abdulkadir Güneş, Halis Lektemur, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Tayfun Öner, Genel Müdür Yardımcıları Osman Canıtez, İsmail Gedik, Kayseri Pancar Kooperatifi Müdürü İsmet Aksoy, Kayseri Şeker İştirak Müdürleri ve diğer yetkililer katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.