Kayseri Şeker’de bayram coşkusu çocuklarla birlikte yaşandı

Kayseri Şeker’de geleneksel olarak çalışanlar ve ailelerinin de katıldığı bayramlaşma programı Şeker Gölü Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.
Çalışanların aileleri ile birlikte katıldığı bayramlaşma programına çocuklar da yoğun ilgi gösterdi. Başkan Akay ve yönetim kurulu üyeleri, çocuklara çeşitli hediyeler dağıtarak bayram coşkusunu hep birlikte yaşadı. Şeker Gölü Sosyal Tesisleri’nde yapılan programda konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, 63. kampanyaya hazırlıklarının tamamlandığını ve tüm çalışanların kampanyanın başlamasını sabırsızlıkla beklediklerini açıkladı. Son zamanlarda şeker sektöründe yaşanan sıkıntılara da dikkat çeken Başkan Akay, “Sıkıntıların devam edebilir ancak Kayseri Şeker Fabrikası ne kadar güçlü olursa sektörü de ayakta tutma konusunda o kadar etkili oluruz. O nedenle işimizi en iyi ve en başarılı şekilde yürütmek, yönetmek ve geleceğe bu şirketi başarılı bir şekilde taşımak mecburiyetindeyiz” dedi. Şiire, şairlere ve halkın bağrından yetişip onların duygu, düşüncelerini mısralara ve şiirlerine yansıtan şairlere her zaman önem veren Başkan Akay, Kayseri Şeker ailesinin bir dost meclisi olduğuna dikkat çekerek Abdurrahim Karakoç’un; ‘Duygusu duyguma değen dostumdur. Helal ayran, ekmek, soğan dostumdur. Gönlüne kırk konuk sığan dostumdur. Fikirde alçağın yabancısıyım.’ Şiiri ile bayramlaşma için bir araya gelenleri selamlayıp, başarının hep birlikte elde edileceğini ve büyük Kayseri Şeker ailesinin tüm bireylerinin üzerine düşen görevler de olduğunu belirtti.
Programa; Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Harun Halıcı, Hurşit Dede, Halis Lektemur, Denetim Kurulu Üyelerinden Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın Yönetim Kurulu Üyeleri; Abdulkadir Güneş, İsmail Avşar, Nizamettin Çatak, Abdullah Borazan, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdür V. Osman Canıtez, Genel Müdür yardımcıları da katıldı. -KB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.