Kayseri’de bunaltan sıcak

Kayseri’de derecelerin 49’u gösterdiği hava sıcaklıklarından bunalan vatandaşlar, kendilerini serinletmek için değişik yöntemlere başvurdu.

KAYSERİ’DE DERECELERİN 49’U GÖSTERDİĞİ HAVA SICAKLIKLARINDAN BUNALAN VATANDAŞLAR, KENDİLERİNİ SERİNLETMEK İÇİN DEĞİŞİK YÖNTEMLERE BAŞVURDU. 

Tüm yurtta olduğu gibi aşırı sıcaklar, Kayseri’de etkisini sürdürüyor. Son yılların en sıcak günlerinin yaşandığı kentte dereceler 49’a kadar ulaşırken, vatandaşlar da bunaltan sıcaklardan olumsuz etkileniyor. Kent merkezinde işleri gereği dışarıda olan vatandaşlar; parklar, otobüs durakları, ağaç dipleri gibi gölge yerlerde serinlemeye çalışırken bazıları da şemsiye gibi ellerinde bulunan malzemelerle sıcaktan korunmaya çalıştı.
Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre aşırı sıcakların Perşembe gününe kadar etkisini sürdüreceği, Perşembe gününden itibaren sıcaklıkların mevsim normallerine döneceği öğrenildi. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.