Kayseri’de iş sağlığı ve güvenliği seferberlik çalışmaları başladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun, 13 Mayıs’ta çağrıda bulunduğu, ‘iş sağlığı ve güvenliği seferberlik çağrısı’ çalışmaları Kayseri’de başladı.
Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, ÇSGB Daire Başkanı Yaprak Akçay Zileli’nin kenti ziyareti ile başlatılan çalışmalara dair basın açıklaması SGK İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Basın açıklamasına ayrıca, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Ayçiçek, Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı Tuncay Acar ve İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Mustafa Tülü katıldı.
Söz konusu seferberlikle amaçlarının iş sağlığı iş güvenliği açısından Türkiye’de genel bir bilincin oluşmasına ve kazaların azalmasına katkıda bulunmak olduğunu dile getiren Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, Kayseri ve diğer illerde yapılan ziyaretlerle sahanın taleplerini yerinde dinleyeceklerini ifade etti. Benzer çalışmayı daha önce de, ‘mili istihdam seferberliği’ kapsamında yaptıklarını belirten Nurcan Önder, “Bu seferberlikteki amacımız sıfır iş kazası. Bu kapsamda da iş sağlığı iş güvenliği önlemlerinin alınması, bu kazaların önüne geçilmesi, farklı sektörlerde yaşanan farklı durumların incelenmesi, iyi örneklerin yaygınlaştırılması amacıyla yine büyükşehirlerden başlayarak tüm illerde bakanlık yöneticilerinin başında olduğu ekiplerle birlikte ziyaretler planlandı. Bu ziyaretlere Mesleki Yeterlilik Kurumundan, İş sağlığı İş Güvenliği Biriminden bir yetkili ve bir iş müfettişi katılıyor.Buradaki toplantıdan sonra eğitim çalışması yapılacak ve şantiye ziyaretinde iyi örneklerin anlatılacak. Bu kapsamda işçilerle, işverenlerle istişareler gerçekleştirilecek” diye konuştu. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.