KAYSERİ’DE ÜLKÜCÜLER AHDE VEFA GECESİNDE BULUŞTU

Kayseri’de Ülkücüler, Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ahde vefa gecesinde bir araya geldi.

Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına MHP İl Başkanı Serkan Tok, Ülkü Ocakları İl Başkanı Volkan Çolak, 27.Dönem milletvekili adayları, ilçe başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda Ülkücü katıldı. Programda konuşan Ülkü Ocakları İl Başkanı Volkan Çolak, “, Biz istedik ki Ülkü Ocakları olarak hepimizin gururla söylediği kutsal ocağımız, yetiştiğimiz, ilim irfan öğrendiğimiz Ülkü Ocakları çatısı altında bir araya gelmek istedik. Burada toplanmamıza vesile olan İl Başkanımız Serkan Tok’a teşekkür ederim.”

“Ülkü Ocaklarının emrindeyiz”

MHP İl Başkanı Serkan Tok, ise “Bünyesinde olduğumuz zaman gururla durduğumuz, çocukluğumuz, gençliğimiz bugüne kadar geldiğimiz evimiz, yetiştiğimiz ocağımız, hepimizin anne yeri, hepimizin ülkü ocağı, hepimizin bizim ocağıdır. Bu nedenle Ülkücü olmanın gururunu özellikle de Ülkü Ocakları mensubu İl Başkanı olmanın gururunu ayrıca bünyemde yaşıyor ve bununla da şeref duyduğumu belirtmek istiyorum. Bizler Ülkücüyüz. Hiçbir siyasi hedef gözetmeksizin Ülkü Ocaklarının emrindeyiz.

“Onlarla gurur duyuyorum”

Günümüz gecemiz, 24 saatimiz daha da fazlasıyla 25 saatimiz seçim çalışmalarıyla, mahallelerde, köylerde, ilçelerde  kasabalarda geçiyor. Vekil adaylarımız, üzerine düşenden fazlasını yerine getiriyorlar. Onlarla birlikte de çalışmaktanda gurur duyuyorum. Çünkü bir dakika bile şikayetçi olmadan çalışıyorlar. Davaları için kendi sağlıklarından kendi yorgunluklarından vazgeçtiler. Partilerinin bir milim ileri oynaması için elinden geleni yapıyorlar.

Genel Başkanımız Liderimiz, bir ittifak kurdu. Bu ittifakın adı da Cumhur İttifakı olarak isimlendirildi. Cumhur İttifakının gerekliliği nelerdi diye soracak olursanız, direkt 15 Temmuz hain darbe gecesine gitmek zorundayız. Ne zaman 15 Temmuz hain darbe girişimi gerçekleştirildi, saat dokuz buçukta televizyonlarda”Bu bir darbe midir?, Bu bir tatbikat mıdır? diye herkes birbirini ararken, Kıymetli Büyümüz, Kıymetli Liderimiz, Türkiye’nin ve Türk demokrasisinin önünü açacak, Yüce Türk devlerini zor durumdan kurtaracak, açıklama yapmıştır. O açıklama nedir, “Bu bir darbedir. Bu  darbe girişimine MHP Genel Merkezi, karşı durmaktadır. Genel merkezin bütün ışıkları yakılacaktır, kim gelecekse burada karşılanacaktır.“demiştir.

“Ülkücüler bir adım öne geçti”

Bu sözünden sonra liderine bağlı Milliyetçi-Ülkücü Hareketin evlatları, ellerinde Türk bayrakları ile bütün şehirleri kuşatmışlardır. Garnizonların önüne gitmişler, ellerinde ne varsa yürüklerinde ne varsa ülkelerini savunmuşlardır. Liderimizin bu çıkışından sonra Başbakanımız bir açıklama yapmış, sonrasında Cumhurbaşkanımız Türk milletini sokağa davet etmiştir. Liderimiz Devlet Bahçeli, bizlere her görüşmemizde hep şunu söylemiştir, “Evlatlarım, sokağa inmeyeceksiniz. Yalnız şöyle bir durum olursa ineceksiniz, Türk milleti sokağa inerse sizde bu milletin evlatları olarak sokağa ineceksiniz.”demişti. İşte 15 Temmuz öyle bir geceydi. Türk milleti sokağa inmişti. Ve milletin evlatları olan Ülkücü Hareketin mensupları da yine sokaklardı. Ülkücü olmamızın özelliği ise bir adım öne geçmiş olmamızdır. Genel Başkanımızın bizlere öğrettikleri, 15 Temmuz’da yerine getirilmiştir.

Felsefemiz,” Devlete sadakat millete vefadır”

15 Temmuz gecesi itibariyle MHP Genel Merkezi ve Genel Başkanımız, Türk devletinin yanında, seçilmiş hükümetin yanında yer almış ve bugüne kadar da milim oynamadan yerine getirmiştir. Seçilmiş hükümetimize ABD, İngiltere, İsrail karşıysa Avrupa’nın büyüklü küçüklü bütün il ve şehirleri karşıysa ve Haçlı ittifakının işbirlikçileri karşıysa bunlar eli kanlı terör örgütü PKK, eli kanlı terör örgütü DHKPC, IŞID bunlarla birleşip hükümetimize karşıysa MHP’nin durduğu yer doğru yerdir, Genel Başkanımızın konumlandırdığı yer doğru adrestir. Biz devletimizin yanındayız, Biz Türk milletinin yanındayız. Ve yanında yer almaya devam etmeye kararlıyız. Bizlerin öğrendiği felsefe, “Devlete sadakat millete vefadır“Bu da bugün yerine getirilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.