Kayserililer 14 Mart’ta Halk Müziğine doyacak

Dr. Sema Karaoğlu ve Prof. Dr. Sinan Karaoğlu’nun bağlama, kemençe ve klarnet eşliğinde türküleri seslendireceği Tıp Bayramı’na özel ‘Doktor Civanım Halk Müziği Konseri’ 14 Mart Salı günü düzenlenecek.
Acıbadem Kayseri Hastanesi organizesinde Dr. Sema Karaoğlu ve Prof. Dr. Sinan Karaoğlu’nun türküler seslendireceği Doktor Civanım Halk Müziği Konseri provaları devam ediyor. Karaoğlu çifti konserde, hemen hemen her yöreden seslendirecekleri türkülerle birlik ve beraberlik mesajları verecek. Program hakkında bilgiler veren Karaoğlu çifti, konserde herkesin yüreğine dokunacaklarını kaydederek; “14 Mart’ta üçüncüsü olacak bir halk konseri yapacağız. Ama bu kez 14 Mart’a denk gelmesi biliyorsunuz ki Tıp Bayramı. Karı-koca doktor olunca müzikle kendi bayramımızı birleştirdik. Kayseri’de yine bir halk konseri yapacağız ama bu kez hekim arkadaşlarımızla birlikte bayramımızı kutlayacağız amacımız tabi bayramımızı kutlamak değil. Birlik ve beraberlik mesajlarımız olacak. Önceki konserlerimizde de hep birlik ve beraberlik mesajları vardı. Yurdun değişik bölgelerinden repertuvarlar oluşturuyorduk konserlerimizi. Hakikaten bu günlerde çok ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum birlik ve beraberliğe. Repertuvarımızdan örnek vermek gerekirse Sivas’tan, Malatya’dan, Kayseri’den, Ege’den, Karadeniz’den, hatta ata topraklarımız Azerbaycan, Kerkük, Kıbrıs’tan parçalar oluşturmaya çalıştık. Yani herkesin yüreğine dokunmaya çalışacağız ve diyeceğiz ki; ‘Biz hepimiz bir aradayız. Yüzyıllardır bir aradaydık hala bir aradayız ve el eleyiz.’ Asıl amacımız o olacak. O gün bir şölen yaşayacağız inşallah” ifadelerini kullandı.
Sema ve Sinan Karaoğlu, tüm halkı 14 Mart Salı günü Kadir Has Kültür Merkezi’nde saat: 19:30’da düzenlenecek Doktor Civanım Halk Müziği Konseri’ne davet etti. -İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.