Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere şehrimize gelen Rusya Parlamentosu Danışmanı Ramin Gasymov ve Dünya Azerbaycanlılar Medeniyet Merkezi Yöneticileri Necef Ganbarov ve Hacı Guliyev, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş ile birlikte Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Meclis Başkanı Abidin Özkaya ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci’yi ziyaret etti.

ÇEŞİTLİ ZİYARETLERDE BULUNMAK ÜZERE ŞEHRİMİZE GELEN RUSYA PARLAMENTOSU DANIŞMANI RAMİN GASYMOV VE DÜNYA AZERBAYCANLILAR MEDENİYET MERKEZİ YÖNETİCİLERİ NECEF GANBAROV VE HACI GULİYEV, İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ İSMET TAYMUŞ İLE BİRLİKTE KAYSERİ SANAYİ ODASI (KAYSO) MECLİS BAŞKANI ABİDİN ÖZKAYA VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET BÜYÜKSİMİTCİ’Yİ ZİYARET ETTİ.

Azerbaycan ve Rusya ile Türkiye arasındaki kültürel, turizm ve sanayi alanlarında işbirliğini daha da geliştirmek üzere çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiklerini aktaran misafirler, bu kapsamda Kayseri Sanayi Odası’nı da ziyaret ettiklerini belirterek, misafirperverliğinden dolayı KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci’ye teşekkür ettiler.
Rus ve Azeri misafirleri KAYSO’da görmekten memnuniyet duyduklarını dile getiren KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, “Azerbaycan zaten bizim kardeş ülkemiz. Rusya’da çok eski yıllara dayanan dostluk ilişkilerimizin olduğu bir ülke. Ticari ilişkiler başta olmak üzere her iki ülkemizle de işbirliğini geliştirmek için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Ben inanıyorum ki karşılıklı yapılan bu ziyaretler, var olan ilişkilerimizin daha da gelişmesine ve dostluklara dönüşmesine vesile olacaktır” dedi. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla