Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci yeni yıl dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamasında, Türkiye’nin tüm olumsuzluklara rağmen bir başarı hikayesi yazdığını ve 2017’yi yüzde 7’nin üzerinde bir büyüme ile kapatacağını söyledi.

2017 yılının hem Dünya’da hem de Türkiye’de siyasi ve ekonomik anlamda kolay geçmediğini ifade eden Başkan Büyüksimitci, “Türkiye’nin büyüme rakamlarına Kayseri olarak ihracatta yüzde 8 civarında bir büyüme ile bizde katkı sağladık. İstihdam seferberliği kapsamında 17 bin civarında yeni istihdam sağlayarak Türkiye’de istihdam artışında 10. İl olduk. Kayseri iş dünyası olarak şehrimizin ve ülkemizin gelişip kalkınmasına katkı vermeye devam edeceğiz” dedi.

2018 yılı beklentilerini de aktaran Başkan Büyüksimitci, “2018 yılından ümitliyiz. Olumsuz beklentilerin aksine enflasyonda bir düşüş yaşanmasını bekliyoruz. Türk parasının biraz daha değerleneceğine dair işaretler var. Devletimizin 2018 yılında da vereceği desteklerle birlikte Türkiye’nin büyüyeceğine ve Orta Vadeli Program’daki 5,5’luk büyümeyi yakalayabileceğimize inanıyoruz.” diye konuştu.

2017’de Türk ekonomisinin iyi bir ivme yakaladığını ifade eden Başkan Büyüksimitci, Kayseri’nin ve ülkenin gelişimi için emek veren tüm kesimlere teşekkür etti. Birlik, beraberlik ve kardeşliğin hakim olduğu yeni bir yıl temennisinde bulunan Başkan Büyüksimitci, başta Kayserili hemşerileri olmak üzere tüm sanayicilerin yeni yıllarını kutlayarak sağlıklı ve huzur dolu bir sene diledi. -kb

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla