KESOB Başkanı Ahmet Övüç: “15 Temmuz’da destan yazıldı”

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Ahmet Övüç, 15 Temmuz’da Türk milletinin destan yazdığını söyledi.
KESOB Başkanı Ahmet Övüç, yaptığı açıklamada, “15 Temmuz 2016 günü gerçekleşen, Devletimizi ve Milletimizi hedef alan hain darbe girişiminin üzerinden tam bir yıl geçmiş bulunmakta olup bir kez daha hain darbe girişimini büyük bir nefretle kınıyoruz. Aziz Milletimiz 15 Temmuz 2016’da ortaya koyduğu birlik ve beraberlik ile tarihe geçmiş, gösterdiği kahramanlıkla yeni bir destan yazmıştır. Türk Milleti kendi iradesinin üzerinde bir iradenin kabul edilmeyeceğini gösterdiği tavırla net bir şekilde ortaya koymuş, canı pahasına Devletine ve iradesine sahip çıkarken tüm dünya milletlerine de örnek olmuştur. Türkiye’de darbeler çağının kapandığı artık anlaşılmış, ülkemizin bir gece baskınıyla ele geçirilebilecek bir ülke olmadığı görülmüştür. Hiç şüphe yok ki Türkiye Cumhuriyeti tarih boyunca yaşadığı bütün acı olaylardan gerekli dersleri çıkartarak yoluna devam edecek, demokrasiye ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerine bağlı kalarak; tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet ülküsü etrafında sımsıkı kenetlenerek sonsuza kadar varlığını sürdürecektir” dedi.
Başkan Övüç, “Vatan ve millet sevgisini binlerce yıllık ahilik gelenek ve kültüründen alan esnaf sanatkârlarımız demokrasi dışı her türlü girişime karşı çıkacak olup, her zaman Devletimizin ve Milletimizin yanında yer alacaktır.
Bu vesileyle bir kez daha hain darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden 249 şehidimize Cenabı Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Allah Devletimize ve Milletimize bir daha böyle bir ihanet yaşatmasın” diye konuştu. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.