KESOB Başkanı Ahmet Övüç’ten 18 Mart Mesajı

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
“Şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olan ve tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünü kutlamanın ve vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşıyoruz” ifadesinde bulunan KESOB Başkanı Övüç, mesajını şu şekilde sürdürdü:
“Çanakkale Zaferi, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin destanı ve kahramanlık öyküsüdür. Türk milleti Çanakkale’de elde ettiği üstün başarısı ile tüm dünyaya bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda karşısında hiçbir gücün duramayacağı mesajını en açık şekilde vermiştir. Bu sebeple huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu mukaddes yurt topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için her türlü hile ve tuzağa rağmen dün olduğu gibi bugün de birlik, beraberlik ve bütünlük içinde mücadele etmeli, vatanımızı ve bağımsızlığımızı korumalıyız.
Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümünde bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.” -İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.