KİLCİ: HİÇYILMAZ’IN DEFTERİ 14 NİSAN’DA KAPANACAKTIR

MHP Eski Milletvekili ve Eski Ticaret  Odası Başkanı Hasan Ali Kilci, Ticaret Odası seçimlerine sayılı günler kala yaptığı basın açıklamasında, “Mahmut Hiçyılmaz ve grubu için Kayseri Ticaret Odası defteri 14 Nisan saat 17.00 itibariyle kapanacaktır, kapanmalıdır.”dedi.

 

14 Nisan’da Kayseri Ticaret Odası organ ve görevleri seçimi yapılacaktır. Kayseri tüccarı ve taciri bu seçim ile meclis üyesi disiplin kurulu üst kurul yönetim ve başkanını seçerek kaderini belirleyecektir. Kayseri Ticaret Odası mevcut yönetimi kirli oyunlar ile kurulan tezgah iftira ve kumpas ile Kayseri Ticaret Odası’nı ele geçirmiş ve odayı yönetmişlerdir. Aslında yön ettiklerini zannetmişlerdir. Çünkü meclisin oluşumundan yönetimin kurulmasından itibaren çatlak sesler ve omurgada kırılmalar meydana gelmiştir. Pazarlıkla kurulan bir meclis ile onun yönetiminden ilk günden itibarıyla kopmalar başlamıştır. Meclis ve yönetimin içinde bazı üyelerin Pensilvanya emriyle aday oldukları aşikardır. Kulakla duyulan gözle görülen zaten inkar edilemez. Ne yazıktır ve acıdır ki mevcut başkan ve yeni dönem adayı şahsiyet 15 Temmuz sonrası yargılanmaktadır. 17/25 sonrası sakıncalı derneklere yaptığı bağış belgeleri halen ortalarda gezmekte iken ve yargılama süreci devam ederken bile çıkıp aday olduğunu kamuoyu ile paylaşmaktadır. Kendi değil miydi ki mecliste adı Fetö ile anılan üyelere kalıncaya  kadar istifa etmeleri gerektiğini meclis kürsüsünden haykıran. Unutma ki sende yargılanıyorsun aklında gel demezler mi? 2011 yılında bir kumpasla gözaltına alınıp tutukluluk süresi uzayınca 15 bin Tüccar ve Tacir üyemin zarar görmemesi için istifa ettiğimi ve daha sonra berat ettiğimi hatırlatmak isterim. Göstermiş olduğum yürekli ve dik duruşum temsil ettiğin makamın, çalışanların, çatı çatı kuruluş Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin ve en önemlisi 15 bin üyemin zarar görmemesi içindir. Ama ne yazık ki benim göstermiş olduğum hassasiyeti gösteremediniz koltuk sevdanızın ağır bastığı aşikardır.

Kayseri’de yönettiğimiz sürede maalesef başarılı olamadınız sınıfta kaldınız. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın tüketiciyi koruma ile ilgili yasadan hareketle dönemimizde 8 defa üst üste Türkiye’nin tek sivil toplum kuruluşu seçilme başarımızı gösteremediniz. Bu başarının ödül Bberat ve plaketlerini odada sergiliyorsunuz. Görüş ayrılığı diyerek bir kandil gecesi izne ayırarak Ramazan’ın 1. gününde ekmeğinden ve işinden ettiğiniz oda çalışanlarını unutmadık. Ama emir talimat ve torpil ile 30-35 personelle hizmet veren odayı adeta personel pınarı yapıp eleman alımları yaparak 75-80 personelle hizmet verdiğinizi zannediyorsunuz. Oda içerisinde meclis ve yönetimde koltuk rantiyesi kavgasına düşerek kendinizi rezil edip sorunlarla uğraşmaktan üye sorunları ve problemleriyle uğraşmaya zaman bulamıyorsunuz. Fetö ile alınıp 17 gün gözaltında alındınız.  Belli zümrelerin mücadelesiyle adli kontrol şartı uygulanarak yargıya düştünüz. Kayseri Ticaret Odası başkanlık makamı görevini yürütürken Türkiye Odalar Borsalar Birliği, Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı görevini başkan yardımcılığına düşürdünüz. Cumhurbaşkanlığından akredite alamadınız. Tüm ulusal kanallarda ticaret şehri Kayseri’nin oda başkanı fetöcüdür diye insanların haykırmalarına zemin hazırladınız.

Kayseri’de yeni hizmet binasını kendinize mal etmeye kalktınız. Unutmayınız ki o da binasının arsa tahsisi eski yönetimlerin eseridir. Bizim yönetimimiz de eksiklerini tamamlamıştır. Harcadığınız paraların çok daha fazlasını bizim yönetiminden devraldığınızı da sakın unutmayınız. Tüccar, tacir ne ister! Şaibesiz sorunsuz karşılığı olan şahsiyetlerin odayı yönetmesini ve kendilerine hizmet hizmet etmesini ister. Biz o yönetimlerde 19 yıl görev yaptı. Hizmetlerimiz tüccar ve tacirin belleğindedir. Yine demeden edemeyeceğim yönetiminizle beraber saygı ve sevgiyi ortadan kaldırdınız. Makamının farkına varamadınız. Üyeleri unuttunuz. Sizlerin suçlu olduğu benim şahsi düşüncemdir. Şunu söylemeliyim sınıfta kaldınız, başaramadığınız, beceremediniz. Büyük değişime devam diyorsunuz ama maalesef tüccar, tacir bir değişim göremedi. Emir terakki ile oluşmuş bir grup kendi bilgi ve beceri ve fikirleriyle hareket etmeyen bir grup başarılı olamayacaktır. Sizde olamadınız. Sadece senin şahsına kızmıyorum. Bu sesleniş senin hataların karşısında susanlaradır. Şunu da bildirmek isterim ki Mahmut Hiçyılmaz ve grubu için Kayseri Ticaret Odası defteri 14 Nisan saat 17.00 itibariyle kapanacaktır, kapanmalıdır.

Bunu söylerken ben aday değilim. Ben o defteri kapatalı çok oldu. Haykırışımın sebebi bir kandil gecesi izne ayrılıp Ramazan’ın ilk günü kapıya konan ekmekleri elinden alınan babalar içindir. Bu olaya sessiz kalan üyeler içindir. Buna alet olanlara tepkimdir. Evet aday değilim zaten şirketlerin bir grupta toplatılmıştır. Onunla kalmayarak alakasız gruplara tüccar ve tacirler dağıtımış, kendi isteğiniz doğrultusunda gruplar oluşturulmuştur. Şirketlerim bir araya toplanmış derken aslında tüm gruplarda oynama yapılmış, hallaç pamuğuna çevrilmiş ve ince ayarlar verilmiştir. Haklı haksız 5015 üye askıya alınmış bunları küçük bir kısmı askıdan inmiştir. Yaptığınız bu oyunların cevabını tüccar tacir sandıkta sizlere verecektir. Çünkü adalet var bir de Allah’ın adaleti var. Yaşattıklarınızı yaşayacaksınız. Kayseri Ticaret Odası seçimlerinin Kayserimize, Kayseri ticaret hayatına, tüccar ve tacirine hayırlar getirmesini temenni ederim.

Hiçbir zafer umulanı getirmez, hiçbir mağlubiyet mutlak değildir.

Kurum bülteni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.