Kılıç etkisi

Kılıç etkisi

Hafta içi Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç Kayseri’ye geldi. Tüm gün kendini takip ettik. Güzel vaatlerde bulundu. Umarım bunlar yerine getirilir. Geleneksel sporlarımıza katkı olacağı kaydedildi. Cirit, atlı sporlar gibi alanda tesis kurulup bu branşlar canlandırılacakmış, bu güzel. Erciyes’te kamp tesisi kurulacakmış bu da güzel. Beklemediğimiz anda gelen Kayserispor’un yeni tesisleri için çalışmalar yapılacak müjdesi bu daha da güzel. Yalnız hem gençlik hem de spor Bakanımızın keşke liselerin spor salonlarının öğrencilere açılması için de bir direktif vermiş olsaydı.

Kitap deposu olarak kullanılan salonlar yüzünden spor yapamayan çocuklara da değinseydi.

Atletizm kulüplerimiz var, köylerden yada dar gelirli ailelerin yaşadığı mahallelerden çocukları kendi imkanlarıyla bir araya getirerek onları milli takım kamplarına gönderme olanağı sağlayan kulüplerimiz. Sponsor bulamayan kulüpler, aktarma paraları külfeti ile karşı karşıya kalan kulüpler var. Bir çok alanda…

Hiç mi iyi bir şey yok… var tabii ki. TOHM projesi var. İlimizde bugün yüzü geçen yüzücüler gümbür gümbür geliyor. Hiç durmayıp her tesisi her hafta sonu gezen sporcu ile buluşan, antrenörler sohbet eden salonları denetleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü var. Sayesinde okçuluk, bisiklet, güreş gibi branşların canlandığı bir şahsiyet. Allah güç versin tabii ama çok işi var.  Allah yardımcısı olsun. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç Kayseri’ye geldiğinde Ferdi Spor Merkezleri’nde bir sporcu Eskici’ye teşekkür etmiş, sayın Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki müdürümüz mü söyledi bunları söylemeni demişti. Yok sayın bakanım, çocuk da antrenörü de az bile söylemişlerdir. Konu hem gençlik hem de sporsa durmaya zaman yok, daha çok işleri var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.