KILIÇ, GELENEKSEL SPORLAR CANLANACAK

Kayseri’de ki temaslarının ardından açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, geleneksel spor branşlarının canlanması için hamleler yapılacağını kaydetti.

Kayseri’de yaptığı temaslar sonucu akşam KCTAŞ’ın 90’ıncı yaşı nedeniyle yapılan organizasyona katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç geleneksel spor branşlarının Kayseri’de hayat bulabilmesi, gelişebilmesi için bazı yatırımların söz konusu olacağını dile getirerek, “Onların da yerinde incelenmesi ve projelerinin geliştirilmesi konusunda Kayseri Büyükşehir Belediyemiz ve Valiliğimizle beraber bir çalışma yapacağız. Çünkü istiyoruz ki gelenek ve göreneklerimizden, tarihimizden gelen sporlarımızın da bugün hayat bulması, gelişmesi ve aynı zamanda dünya içerisindeki farklı organizasyonlarda, biliyorsunuz artık geleneksel sporlar da ciddi organizasyonlara sahne oluyor, bunları yapabilmek adına, geliştirebilmek adına daha güzel tesislerin hayata geçirilmesi için de Kayseri’de bir çalışmamız olacak. Bunlar Türkiye’de ilk Kayseri’de yapılacak olan projelerdir” dedi. Bakan Kılıç ayrıca Erciyes Dağı’nda sporcular için kamp merkezi yapılacağını da duyurdu. İlyas Kaplan

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.