Kılıçdaroğlu ile olan davalarım aleyhime döndü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, belediye başkanlığı yaptığı dönemde Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili görülen davalarında lehine kararlar verilirken, bir süre sonra hakimlerin Amerika’dan gelen emirler doğrultusunda hareket ederek, kararların aleyhine verilmeye başlandığını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayserigaz tarafından Yeşilhisar ilçesinde düzenlenen doğalgaz temel atma törenine katıldı. Burada konuşan Bakan Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaşadıkları dava süreçlerinde, bir süre sonra aleyhine karar çıkmasını Amerika’dan hakimlere verilen emirlere bağladı. “FETÖ’cüler hesap verecek” diyen Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kemal Kılıçdaroğlu ile benim bir atışmam oldu, buna hepiniz şahitsiniz. Haksız ithamlarına maruz kaldım. Bunları tespit ettirdim ve tazminat aldım. Tazminat paraları ile de sucuk dağıttım. O dönemde hakimlerin hepsi makul şekilde lehime karar veriyordu. Fakat bir müddet sonra Amerika’dan ‘Aleyhe karar vereceksiniz’ diye emir geldi. Bütün kararlar aleyhime dönmeye başladı. Karar veren insanlar, sizle insaf ve vicdan yok mu? Siz anayasaya ve kanunlara bağlı değil misiniz? Oradaki şizofren manyak söyledi diye masum olan bir insanın aleyhine nasıl karar verirsiniz? Oradaki manyak emir verdi diye subaylar olarak insanlara nasıl kurşun sıkarsınız? Ne yazık ki böyle kötülükleri de gördük. Allah’a şükür temizliyoruz. Onların belalı tipleri hep içeride. Kurşun sıkanlar içeride, hesabını veriyorlar. Orada sürünecekler.”

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ, BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTIĞI DÖNEMDE KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ GÖRÜLEN DAVALARINDA LEHİNE KARARLAR ÇIKARKEN, HAKİMLERİN AMERİKA’DAN GELEN EMİR İLE KARARLARI ALEYHİNE DÖNDÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ. 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ, KAYSERİGAZ TARAFINDAN YEŞİLHİSAR İLÇESİNDE DÜZENLENEN DOĞALGAZ TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.