Kocasinan Belediyesi’nde söndürülen yangından sonra temizlik çalışmaları başladı

Kocasinan Belediyesi’nde dün çıkan yangından sonra maddi hasarın meydana geldiği çatı kısmında temizlik çalışmaları başlatıldı.
Dün akşam Kocasinan Belediyesi hizmet binasının çatı kısmında farklı noktalarda çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin uzun süren çalışmalarından sonra söndürüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, çatı katında yangın çıkan ve önemli bir tehlike atlatan Kocasinan Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Çelik, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ile bir süre görüştü ve geçmiş olsun temennisinde bulundu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Belediyesi’nde çıkan yangın sonrası geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Kocasinan Belediyesi’ni ziyaret edenler arasında Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi de vardı. Başkan Mustafa Çelik, çatı katında çıkan yangın ve verdiği hasarla ilgili Başkan Çolakbayrakdar’dan bilgi aldı.
Kocasinan Belediyesi’nin büyük tehlike atlattığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, “Geçen hafta etkili olan rüzgar nedeniyle çatıdaki hasarın tamiri sırasında çıkan ufak bir kıvılcımın çatı altındaki ahşap bölüme sıçramasıyla yangının başladığı anlaşılıyor. Yangın, itfaiye ekiplerimizin zamanında müdahalesiyle alt katlara sıçramadan söndürüldü. Geçmiş olsun diliyorum. Rabbim daha büyük bir kaza bela vermesin. İnşallah oluşan hasar kısa sürede giderilir” dedi.
Kocasinan Belediyesi ekipleri de yangının çıktığı çatı katında temizlik ve onarım çalışmalarına başladı.
-İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.