Kocasinan kanatlı dostlarına kucak açtı

Kocasinan Belediyesi, ilçenin muhtelif yerlerine beslenme noktaları ve kuş evleri yerleştiriyor.
Kocasinan Belediyesi’nin doğada bulunan sokak hayvanları ve diğer canlılar için yaptığı çalışmalara öğrencilerden destek geldi. Bahçeşehir Okulları’nda eğitimgören öğrenciler, Beceri Geliştirme Modülü kapsamında yaptıkları İnovasyon Dersi ürünü olan kuş evlerini Kocasinan Belediyesi’ne hediye etti. Öğrencilerin yaptıkları kuş evleri, belediye ekipleri tarafından Erkilet Mahallesi’ndeki Kosova Parkı’nın içindeki ağaçların dallarına asıldı.
Çevreye ve ekolojikdengenin sürdürülebilirliğine katkıda bulunan eğitim kurumunu ve öğrencileri tebrik eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Ekolojik dengenin ve şehrimizin doğal güzelliklerinin korunması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hoşgörü diyarı Kayseri’mizde yaptığımız hizmetlerle tüm canlıların Kocasinan’da değerli olduğunu gösteriyoruz. Bu kapsamda gençlerimizin doğaya karşı bir sorumluluk içerisinde yapmış oldukları çalışmadan dolayı hem gençlerimizi hem de okul yönetimini tebrik ediyorum. İnşallah bu ve buna benzer çalışmalar daha yaygın hale gelir. Özellikle her hafta düzenlediğimiz ağaç dikme etkinliklerinde çocuklarımızla bir arada oluyoruz. Amacımız, çocuklarımızın kendi çevrelerini kendilerinin inşa etmesidir”ifadelerini kullandı.
Kayseri Bahçeşehir Lisesi Müdürü Kasım Uğur ise her zaman eğitime vermiş olduğu desteklerden dolayı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.