KOCASİNAN’DA 2017, KÜLTÜR VE SANAT YILI OLACAK

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın desteğiyle Kocasinan’da kültür, sosyal ve sanat şaha kalkıyor.

Kültür, Sosyal ve Sanat kapsamında Kocasinan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerince istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda vatandaşa en iyi hizmet için görüş alışverişinde bulunulurken öneriler de dile getirildi.

Kocasinan Belediyesi olarak sosyal ve kültürel çalışmalara büyük önem verdiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Binlerce yıllık kadim geçmişi olan Kayseri’mizin tarihine, kültürüne ve sanatına sahip çıkıyoruz. Bu sebeple kültür, sanat ve turizm gibi etkinliklere ve projelere büyük önem veriyoruz. Özellikle hanım kardeşlerimizin hem sosyal hem de çalışma hayatında daha etkin olması için önemli projeleri hayata geçirdik. Bunlardan birisi olan semt konaklarımızı, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliğin düzenlendiği bir kültür merkezi haline dönüştürdük. Semt konaklarımız sayesinde kadınlar, öğrendikleriyle hem aile bütçesine hem de ülkemize ve Kayseri ekonomisine katkıda bulunuyor. Bunun yanı sıra birçok sosyal faaliyet bölümleri ile birlikte farklı, yeni ve fonksiyonel son teknolojiyle donatılmış ‘Gevher Nesibe Hatun Eğitim Kültür Spor Merkezi’ni kadınların hizmetine sunduk. Açıldığına kısa zaman olmasına rağmen hanım kardeşlerimiz yoğun ilgi gösterdi. Bu ilgi, ne kadar doğru bir yatırım yaptığımızın en güzel göstergesi oldu. Şimdiden hanım kardeşlerimizin hayırlı dualarını alıyoruz. Hanım kardeşlerimizin sosyal yönden güçlü olması Kocasinan’ın hatta Türkiye’nin geleceğinde önemli bir rol üstlenecektir. Hemşehrilerimize yeni, farklı ve faydalı projeler üretmeye devam edeceğiz.” dedi. Başkan Çolakbayrakdar, Güçlü ve Büyük Türkiye için sanat, turizm, sosyal ve kültürel alanda projeleri artırarak devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Başkan Çolakbayrakdar’dan aldığı destekle kültürel ve sosyal faaliyetleri her geçen gün artırdıklarını ifade eden Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Kasım Herdem ise “Başkanımızın bize vermiş olduğu imtiyazla Kocasinan Belediyesi olarak kültür ve sosyal alanda tabiri caizse bu yıl şaha kalkacağız. Kültür ve sosyal faaliyetlerimizin kusursuz olması için titiz bir çalışma yürütüyoruz. Hizmetlerimizin en önemli ayağını kadınlar oluşturmaktadır. Bu gibi toplantılarında önemi büyüktür. Bu toplantılar vatandaşlarımıza daha güzel hizmetler gerçekleştirmemize vesile olacak.”  diye konuştu.

Semt konakları eğitmenleri de kültür ve sosyal alanında yapılan yatırımların vatandaşlar tarafından takdirle belirtti. Toplantı hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. –SELMA KÖSEDAĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.