Kocasinan’da kadınlar geleceğe daha sağlıklı bakıyor

Kocasinan Belediyesi, Ziya Gökalp Semt Konağı’nda kadınları için seminer düzenledi.
Kocasinan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği seminerde, Acıbadem Kayseri Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Dr. Özge İdem Karadağ, ‘Kadın hastalıkları’ konusunda slayt gösterileri eşliğinde sunum yaptı. Kadın hastalıkların başlangıç aşamasından tedavi yöntemlerine kadar detaylı bilgiler aktaran Karadağ, tedavide erken teşhisin önemini vurguladı.
Kadınlar tarafından büyük bir beğeniyle takip edilen seminer soru-cevap bölümü ardından sona erdi.
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, sağlık seminerleri ile daha sağlıklı bir toplumun temelini oluşturmaya çalıştıklarına dikkat çekerek, “Kocasinan Belediyesi olarak kadınlara yönelik düzenlenen seminer ve eğitimleri çok önemsiyoruz. Toplumun temelini oluşturan hanım kardeşlerimize yönelik verilen eğitimlerle daha bilinçli bireyler haline geliyor. Çünkü kadınların bilinçlendirilmesi yaşamın her alanında olumlu etkisi olmaktadır. Bu çerçevede daha sağlıklı ve daha bilinçli toplumlar oluşturmak adına eğitim programlarımız devam edecektir” ifadelerini kullandı. -KURUM BÜLTENİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.